Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

capello

“Interi nje klub i forte me trajner te madh. Vitin tjeter mund te bejne mire sepse…”

27/05/2018, 23:38 |

Duke folur per mikrofonat e MondoNapoli ne eventin ‘Football Leader’, Fabio Capello ka komentuar edhe rreth Interit.

Trajneri i njohur italian e ka pershkruar Interin si nje skuader konkurruese duke e perfshire ate ne listen e skuadrave qe sezonin tjeter, … Read More

ZYRTARE – Alessandro Capello kalon tek Cagliari me titull perfundimtar!

02/07/2014, 14:13 |

Alessandro Capello eshte zyrtarisht nje lojtar i Cagliarit.

Lojtari i ri Italian i blere me 20 qershor nga Bologna pas aventures tek Primavera e Interit ne te cilen shenoi 8 gola ne 20 ndeshje, diten … Read More

Campagnaro: “Se shpejti me brilante” Capello: “Çfare emocioni ne debutim”

17/07/2013, 21:17 |

Hugo Campagnaro dhe Alessandro Capello jane dy lojtare te tjere qe kane folur per Inter-Trentino ne mikrofonat e Sky Sport. inter.al ju sjell deklaratat e tyre:

CAMPAGNARO – “Me siguri ky test do na sherbeje per … Read More

Pinzolo, sot i eshte bashkuar grupit nje futbollist i ri…

15/07/2013, 19:35 |

Eshte shtuar ne grupin e lojtareve nen urdhrat e Walter Mazzarrit ne Pinzolo nje tjeter element: behet fjale per Alessandro Capello, mesfushor i vitit 1995 i marre kete merkato nga Bologna, pasi u mund konkurrenca e Juventus dhe … Read More

Presidenti i Bolognas: “Arrihet akordi me Inter për Capellon”

02/07/2013, 20:25 |

Pas negociatave të gjata, tani duket se është arritur akordi për marrëveshje në mes Interit dhe Bolognas për sulmuesin e ri 17 vjeçar – Alessandro Capello. Sipas portalit të fcinter1908 ka pasur një intervistë ekskluzive me presidentin e … Read More

Capello – Inter, gjithcka e perfunduar. Tek Bologna shkojne tre lojtare

29/06/2013, 19:10 |

Ashtu si inter.al u ka thene prej kohesh, Alessandro Capello, talenti 17 vjecar i Bologna, do te luaje vitin tjeter ne Primavera e Interit. Pengesat qe tratativa ka patur ditet e fundit nuk e kane vendosur asnjehere ne … Read More

Interi i se ardhmes: Sigurohet super talenti Capello, mundet ne duel Juventusi dhe Milani…

19/06/2013, 0:08 |

“Nga Bologna eshte blere Alessandro Capello”.

Kete gje lajmeron Gazzetta dello Sport ne faqet e saj. Ai eshte i klasit 1995, sulmues mjaft potent, pjesar i Kombetares U18, dhe ka debutuar tashme ne ekipin e madh … Read More