Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

508 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mbrojtja: kush vjen e kush largohet

Mbrojtja: kush vjen e kush largohet
Xhorxh Gellci

Mbrojtja e ekipit zikalter po peson ndryshime te rendesishme, por duhet te kete nje siguri: rinovimi i Andrea Ranocchias, qe do te firmose kontraten e re deri ne 2018, me page te pandryshuar ne krahasim me 2,2 milion euro aktuale. Gjithashtu, Ranocchia mund te veshe shiritin e kapitenit.

Ndersa persa i perket largimeve, nga Milano mund te largohen Hugo Campagnaro dhe Matias Silvestre, qe do te benin te mundur blerjen e Rolando nga Porto, per te cilin ka akoma 3 milion euro diference mes ofertes te Inter dhe kerkeses te Porto. Nje emer tjeter i nxehte eshte Davide Astori, qe mund te bllokohet per sezonin 2015-2016.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.