Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

327 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Thohir nxiton, Moratti frenon. Por behet shkembimi i dokumentave. Tani…

CdS – Thohir nxiton, Moratti frenon. Por behet shkembimi i dokumentave. Tani…
Xhorxh Gellci

Thohir deshiron menjehere shumicen e aksioneve te Interit dhe do te blere Nainggolan. Corriere dello Sport glet per nje oferte rreth 80% te shoqerise zikalter. Me pak fjale, indoneziani ka qene i qarte, do te marre skuadren zikalter dhe ka patur nje shkembim paraprak dokumentash mes bashkepunetoreve te tij dhe atyre te presidentit Moratti.

Padroni zikalter vazhdon te perserite qe nuk do e shese shumicen, por indoneziani eshte i bindur qe do te arrije ta marre, prandaj ka shtyre udhetimin e tij ne Milano per momentin kur gjithcka do te jete gati (ka edhe zera per nje takim ne nje vend sekret kete fundjave, por nuk ka konfirmime persa i perket kesaj).

Nga njera ane eshte deshira per te mbyllur ne kohe te shkurter per te ndikuar ne merkaton e kesaj jave, nga ana tjeter eshte familja Moratti qe vazhdon me linjen e saj: nuk deshiron te humbe kontrollin e klulbit. Synimet jane te palevizshme: i riu qe avancon dhe i vjetri qe reziston.

Po, por deri kur?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags