Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

590 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Icardi, cfare goditje! Interit cdo gol i tij i ka kushtuar…

Corriere – Icardi, cfare goditje! Interit cdo gol i tij i ka kushtuar…
Inter Club Staff

Njeqind gola ne 172 prezenca me bluzen e Interit. 

Per Corriere dello Sport, ato te Mauro Icardit jane gola… me cmim skontoje.

Ja motivi qe jep Corriere dello Sport:

“Tek klubi i rruges se Vittorio Emanuele, gjate kerkimit per nje zevendesues se Princit Diego Alberto Milito zbuluan Icardin te cilin e blene ne janar te 2013 por e transferuan ne vere ne Appiano.”

“Ka qene nje super goditje e fundit nga ana e Massimo Moratti-t, nje “dhurate” e nje vlere marramendese per Erick Thohir i cili do te behej pronar i Interit ne vjeshte ne te njejtin vit por edhe per Suning – lexohet ne faqet e Corrieres.”

“Operacioni u mbyll nga drejtori teknik Marco Branca dhe drejtori sportiv Piero Ausilio te cilet u treguan mjaft te shkathet per te mbyllur marreveshjen perpara konkurences se Napolit qe atehere e deshironte Mauriton me ngulm e per te cilin do te hidhej ne sulm edhe ne 2016 pas largimit te Higuain.”

“Shifrat e marreveshjes se Icardit? Interi e bleu nga Sampdoria me formulen e bashkpronesise duke kaluar ne kasat e Sampit 13 milione euro me dy keste.

“Duke pare statistikat del ne perfundimin qe djaloshi doli nje goditje e cmendur, kjo sepse ne me pak se 4 kampionate e gjysem ai ka arritur kuoten e 100 golave.”

“Praktikisht cdo gol i tij ka kushtuar 130 mije euro.”

“Jane shume para per njerezit e thjeshte por jane nje ‘mizerje’ ne boten e futbollit ku rrall here mund te paguash kaq pak golat e nje sulmuesi, sidomos me shifrat e sotshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.