Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

383 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Skriniar: “Tek Interi jam shume i lumtur, sa bukur do ishte te behesha Hamsik zikalter. Deshira ime..”

Skriniar: “Tek Interi jam shume i lumtur, sa bukur do ishte te behesha Hamsik zikalter. Deshira ime..”
Inter Club Staff

Mbrojtesi sllovak zikalter ka folur dje per mediat.

Dje ne darke eshte zhbilluar ceremonia per dhenien e cmimit si lojtari me i mir sllovak i 2017.

Ai qe fitoi ishte Marek Hamsik, ndersa Milan Skriniar eshte klasifikuar i dyti, duke fituar edhe cmimin e tifozeve te cilet e kane votuar ate me shumice.

Ne fund te eventit, mbrojtesi zikalter ka komentuar keshtu cmimin e marre duke leshuar edhe nje mesazh te forte per zikalterit por edhe per merkaton.

Ja fjalet e Milan Skriniar:

“Me pelqen shume ky cmim, do te thote shume per mua.”

“Deshiron qe te falenderoj ne radhe te pare miqte e mi, shoket e skuadres qe me mbeshtesin.”

“Futbolli nuk do te kishte sens pa tifoze.”

“Dua gjithashtu te uroj Marek per fitoren e tij te merituar, eshte i madh.”

“Mendoj se ai do te vazhdoje ta fitoj kete cmim edhe per shume vite te tjera.”

“Si perfundim dua te falenderoj te gjithe tifozet, eshte nje nder i madh per mua, deshiroj te vazhdoj ti jap ende gezime ne fushe,”

“Tek Interi jam shume i lumtur, do te isha shume i lumtur dhe do te ishte shume bukur te beja nje karriere si ajo e Hamsik tek Napoli. Kjo eshte deshira ime.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.