Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,933 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat e Gazzetta – Perisic dhe Brozovic up&down. Mbrojtja cka, mire Icardi…

Notat e Gazzetta – Perisic dhe Brozovic up&down. Mbrojtja cka, mire Icardi…
Inter Club Staff

Jane gjashte notat poshte gjashtes nga Gazzetta dello Sport per 14 protagonistet e Interit ne ndeshjen e djeshme ne San Siro qe perfundoi ne ate 1-3 te hidhur per Romen.

Me noten 5,5 eshte vleresuar Candreva, Gagliardini, Gabigol ndersa 5 per Brozovic, Kondogbia dhe Joao Mario, me kroatin me te dobtin ne fushe. “Ai rrezikon nje moment porten e Szczesny me nje gjuajtje ‘te piset’ me te djathten ne fund te pjeses se pare por aq. Nuk ishte ne maksimumin e gjendjes se tij fizike dhe u dukte. Shpesh here vrapon bosh, humbet te gjithe dyluftimet: thjesht nuk ishte dita e tij. E pas nente minutash ne loje ne pjesen e dyte zevendesohet.

Nje diskutim krejt tejter per repartin e mbrojtjes sepse te gjithe jane vleresuar me noten 6. Kete note ka mare edhe Eder, ndersa per Icardi dhe Perisic, Gazzetta ka vendosur nje 6,5 per secilin, e per kroatin, e perditshmja italiane ka shkuar se ka qene me i miri ne fushe per zikalterit: “Nje ndeshje plot sakrifice ajo e tij. I vendos kycin Salah i cili nuk duhet pothuajse asnjehere. Ne fund, jep topin ‘biskote’ per Icaridn qe shenon 1-2 momental.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.