Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

inter

Inter-Torino, formacionet e mundshme

26/08/2018, 10:31 |

Inter-Torino: që të dyja skuadrat në kërkim të pikëve të para. Pas humbjeve kunder Sassuolos dhe Romës, zikaltërit dhe torinezët duan t’i marrin pikët e para për këtë sezon.

INTER: Ndërrohen anësorët, Martinez-Icardi drejt konfirmimit

Do jetë ndeshja e parë … Read More

Gazzetta – Ka nje lajm shume te mire per tifozet e Interit: me ne fund eshte nje…

16/07/2018, 13:12 |

Tifoze zikalter, eshte koha te gezoheni per kete Inter te ri! 

Keshtu e ka nisur shkrimin e saj Gazzetta dello Sport duke u mbeshtetur me se shumti tek prova e pare sezonale e djemve te Spallettit te fituar 3-0 ndaj … Read More

Rishikim Inter-Sassuolo – Ranocchia dhe Borja Valero drejt konfirmimit

12/05/2018, 13:44 |

Do jetë si një gjysmëfinale. Shumë njerëz tashmë po mendojnë për ndeshjen në Olimpiko të javës ardhshme, mirëpo gjithçka do shkonte huq në qoftë se Interi nuk fiton sonte kundër Sassuolos. Në njërën anë ëndrrat për një goleadë (me një … Read More

Spalletti: “Interi është rritur, sot vetëm duartrokitje. Icardi largohet ne fund sezoni? Varet nga kush…”

06/05/2018, 15:15 |

Luciano Spalletti, trajneri i Interit, ka folur për mikrofonët e Premium Sportit pas ndeshjes kundër Udineses.

Ja fjalet e tij:

“Skuadra ka bërë mirë, është stërvitur mirë dhe ka hyrë mirë në fushë. Ka marrë shpejt nën kontroll ndeshjen dhe … Read More

SHTYPI I DITES – “Inter ka vendosur te ardhmen e Spallettit…” (05 Maj 2018)

05/05/2018, 10:17 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 05 Maj 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport ka shkruar per zikalterit ne faqen e saj te pare:

“Inter, perpara me Spallettin deri ne 2021. Projekti zikalter do te vazhdoje me … Read More

Marca – Ja tre motivet qe kane bindur Valencian te bleje Kondogbia!

04/05/2018, 17:08 |

Nese nga njera ane po komplikohet blerja e Joao Cancelo per Interin, nga ana tjeter eshte e sigurt se Geoffrey Kondogbia do te behet nje futbollist i Valencias ne menyre perfundimtare. 

Ashtu si tregon Marca, francezi e ka marre vesh … Read More

Rishikim Inter-Juve – Vecino dhe Candreva në pritje. D’Ambrosio përballë Mandzukicit?

28/04/2018, 11:50 |

Derbi i Italisë s’mund të bëhet më shumë Derbi i Italisë sesa sonte. Një Meazza e stërmbushur (sold-out plus rekord në përfitime) do jetë skenari ideal për një betejë e cila i ka përbërësit më të mirë për të na … Read More

Inter, nuk je normale: Me shume se 1 milione tifoze ne stadium! Ja statistikat e cmendura…

25/04/2018, 11:20 |

Me shume se nje milione tifoze. 

Kjo eshte shifra e cmendur qe do te kapet ne ndeshjen Inter-Juventus per sa i perket tifozerise ne Meazza ne sezonin aktual te Interit.

Eshte nje numer i frikshem, qe konfirmon edhe njehere lidhjen … Read More

Rishikim Chievo-Inter – Valero në vend të Gaglias, Candreva kërkon golin e parë

22/04/2018, 10:57 |

Roma po arratiset, Interi e Lazio do provojnë që të mos e humbasin hapin. Lufta e këtyre tri skuadrave pritet të vazhdojë deri në fund të kampionatit, deri në përballjen direkte në Olimpiko në mes të Lazios dhe Interit. Dhëmbë … Read More

Inter ne version “Piter Pan”: dje per zikalterit moshe mesatare rekord!

18/04/2018, 18:01 |

Te rinjte qe avancojne, por i japin Interit edhe 3 piket.

Dje, ne ndeshjen e luajtur ne menyre perfekte nga djemte e Spallettit dhe te fituar me rezultatin 4-0 ndaj Cagliarit, ka rene ne sy nje statistike teper e … Read More

Corriere – Ja pse kalendari i buzeqesh Lazios, fiziku i buzeqesh Interit dhe morali i buzeqesh Romes!

17/04/2018, 17:34 |

Eshte nje gare nga tre skuadra per dy vende ne Champions. 

Pasi Interi ‘eleminoi’ Milanin nga gara per Champions me ate barazim te pafat ne Meazza, tashme do i duhet te perballet me romanet koke me koke per Championsin e … Read More

Efektet e vendit te peste: Interi, nga favorite per Champions ne me pak favorite! Koeficenti i ri…

16/04/2018, 17:22 |

Interi kete jave doli barazim me Atalanten 0-0 ne fushen e ketyre te fundit duke bere nje hap fals ne luften per Champions. 

Milani beri te njejten gje duke barazuar 0-0 ne Meazza.

Por edhe Derbi i Romes perfundoi me … Read More

Criscitiello: “Interi, po ndiqet rruga e blerjeve te super talenteve: jane bllokuar dy talente shume te njohur…”

16/04/2018, 16:26 |

Qe Interi ka qene shume aktive per sa i perket merkatos se sezonit te ardhshem qe tani, kete gje e kemi vene re te gjithe.

Por me sa duket, Interi nuk eshte ndalur me kaq, dhe po vazhdon te punoje … Read More

Champions, ja cfare ndodh nese Interi, Roma dhe Lazio e mbyllin Serie A me pike te barabarta

16/04/2018, 14:41 |

Ato  jane gjithmone aty, ne vendin e trete, katert dhe te peste. E kane bere me radhe, por kane qene gjithmone aty. 

Po flasim per Romen, Lazion dhe Interin, te cilat jane protagonistet absolute te gares per nje vend ne … Read More