Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,140 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter-Alvarez, do te jete largim dhe plusvalenza

Corriere – Inter-Alvarez, do te jete largim dhe plusvalenza
Ardis
  • On 14/05/2014, 13:24

Corriere dello Sport ka shkruar sot pa dyshime: eksperienca tek zikaltrit e Ricky Alvarez eshte per tu konsideruar e mbyllur. Mbi rinovimin e kontrates deri me 2016, ne fakt, nuk ka marreveshje, por nuk eshte vetem pershtatja ekonomike ajo qe ka cuar ne ndarje. Mazzarri e ka vleresuar Alvarez ne rolin e mezzala-s dhe tashme Interi kerkon qe te beje nje plusvalenza mbasi ka paguar, bonus dhe komisione te perfshira”. Kerkesa e shoqerise ne rrugen Vittorio Emanuele eshte prej 15 milione € dhe Atletico Madrid eshte formacioni spanjoll me i interesuar. Ricky nderkohe pelqehet edhe ne Turqi dhe ne Rusi, dy vende qe e terheqin me pak”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.