Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,004 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter ka zgjedhur: qendron ne nje Meazza prej 56.000 vendesh. Unaza e trete behet…

Corriere – Inter ka zgjedhur: qendron ne nje Meazza prej 56.000 vendesh. Unaza e trete behet…
Ardi Deda

Inter, sipas Corriere dello Sport, ka manifestuar dje qellimin per te qendruar vetem ne Meazza, duke transformuar impiantin aktual me punime ristrukturimi per tu kompletuar brenda 2018.

“San Siro i ri, gjithsesi, do te jete me kapacitet te reduktuar ne krahasim me ate aktualen, qe eshte mbi 80.000 vende. Me perfundimin e punimeve, do te kalohet ne 56 mije vende sepse nga unaza e trete vetem sektori blu do te jete ne dispozicion te spektatoreve dhe, ne vecanti, tifozeve miq. Dy sektoret e tjere, ai i kuq dhe ai i verdhe, do te rikualifikohen. Do te krijohen restorante, dyqane, ambiente per femijet dhe zona te tjera argetimi, per tu frekuentuar disa ore perpara ose pas ndeshjes. Projekti eshte duke u zhvilluar, keshtu do te kete azhornime te vazhdueshme, ne vazhdim te konsultimeve te metejshme. Objektivi, natyrisht, eshte te rriten te ardhurat e stadiumit”, nenvizon gazeta romane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.