Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,045 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Stadiumi, Zhang-Sala: Projekti Inter prej 150 milione eurosh!

Gazzetta – Stadiumi, Zhang-Sala: Projekti Inter prej 150 milione eurosh!
Inter Club Staff

Delegacioni Suning, me ne krye Zhang Jindong eshte larguar sot nga Milano, po ashtu edhe si Erick Thohir.

“Dje ka pasur nje takim me kryebashkiakun Beppe Sala dhe ka sherbyer per njohjen reciproke te tyre – tregon Gazzetta dello Sport -. Pronari i Suning i ka treguar numrit nje te Milanos se cfare do te thote per te investimi tek Interi. Nuk ka qene thjesht nje blerje klubi, por mundesia per te ndertuar nje ure ndermjet Italise dhe Kines. Rruga e preferuar e Suning eshte ajo e zhvillimit te lifestyle, te nje stili jete sportiv, kulturor dhe mirqenies. Ne takimin qe zgjati diku tek 90 minuta, delegacioni Interist hapi edhe diskutimin e stadiumit. Qellimi eshte qe Interi te mbetet ne Milano, por te vihet ne jete projekti i Interit prej 150 milione eurosh. Por per te bere kete duhet edhe bashkepunimi i Milanit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.