Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

680 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ndihme ndaj mbrojtjes: Mazzarri do te riaktivizoje Taider.

Corriere – Ndihme ndaj mbrojtjes: Mazzarri do te riaktivizoje Taider.
Ardis
  • On 12/12/2013, 11:51

Sipas asaj qe raporton Corriere dello Sport, per Walter Mazzarrin aspekti i pare qe duhet ti jape zgjidhje dhe te dale nga kriza eshte qe te garantoje siguri te pershtatshme per mbrojtjen. “Kunder Parmes ne vecanti, por edhe ne ndeshjet perpara kesaj, linja e mbrojtjes ka pesuar nga kundersulmet dhe depertimet e kundershtarit. Kjo eshte arsyeja pse ne ushtrimet taktike, Mazzarri ka kembengulur ne menyre te vecante per distancat midis reparteve. Duhet te kthehen te jene te ‘nenshtruar’ si ne fillim te sezonit, ku ne fushe zbriste nje skuader e mire dhe e kuptueshme me njeri-tjetrin, qe levizte ne sinkronizim perfekt. Vec kesaj, duke filluar qe nga Napoli, ne mesfushe do te kthehen dy elemente me karakteristika me mbrojtese. Keshtu qe aktivizohet Taider sebashku me Cambiasso-n, por nuk duhet harruar edhe Zanetti. Nuk eshte shume e qarte, se cfare roli do te kete Kovacic, duke pare qe edhe Guarin e la stervitjen.

Non è scontato

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags