Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,956 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Curva Nord komunikate zyrtare: “TANI BOLL ME! TE ENJTEN TE GJITHE NE STADIUM!”

Curva Nord komunikate zyrtare: “TANI BOLL ME! TE ENJTEN TE GJITHE NE STADIUM!”
Inter Club Staff

Curva Nord pak minuta me pare ka leshuar nje komunikate zyrtare ne websiten e tyre zyrtar. inter.al sjell tek ju te ne shqip komunikaten e Ultrasve zikalter, qe duken mjaft te inatosur qe sdo mund te mbeshtesin dot skuadren nga shkallet e stadiumit. Ja komunikata e plote:

ESHTE NJE TURP I MADH!
Edhe nje here nje pretekst idiot qe na ka bere te na hipin ‘te dridhurat’…
Ndoshta jemi akoma me shume te surprizuar se heren e pare perpara hedhjes se baltes qe disa njerez me kostum deshirojne te na hedhin persiper ne ditet e fundit…
E gjithe kjo pas gjashte muajve nga ai ‘derby qesharak’, i pari me Balotellin kundershtar, ku perpara ndeshjes na drejtoheshin me “ata qe do bejne Derbyn te nderpritet per kore raciste” perpara se ai te luhej mire…
Rracizem… Po ju lutem tani…
Akoma ekziston kjo fjale e shemtuar… Akoma ekziston ky term i perdorur si shpate per te mundur kushedi ke e kushedi cfare te keqeje…
Eshte mahnitese… E turpshme… Qesharake… Mashtrruese… Manipuluese… Përçmuese…
Me mire mos te komentojme…
Me mire mos ta thellojme…
Tani per tani ama…
Do te kemi menyre per ta bere ne fletpalosjen tone qe do te shperndajme perpara ndeshjes ne stadium te enjten ne darke…

Te bejme dicka te qarte menjehere:
TE ENJTEN NORDI DO TE JETE PREZENT NE MEAZZA!!!
Padrejtesisht jemi ndaluar te hyme ne stadium???
Ok do te kendojme nga jasht.. Do te shkojme te shikojme ndeshjen ne ndonje bar aty afer, do te bejme xhiro rreth e perqark stadiumit…
Duke pare qe vazhdojne te SHPIKIN procedime antikushtetues, kufizues dhe pretekste idiote…
Boh… TANI BOLL…!!!
DO TA BEJME DHE NE KETE GJE SIC E BEJNE ATA…

Sigurisht ndonje mbledhje, takim, ecje do ta bejme…
Sigurisht duam qe te jete i njejta grumbullim, i njejti emocion, tifo e njejte dhe e njejta feste si gjithmone kur zbret ne fushe FC INTER…
Kete nuk besojme se do te na e ndaloje njeri… (E vertete Profesor Tosel???)

TE GJITHE SEBASHKU…

Ju ftojme qe sot se te GJITHE ata qe frekuentojne Secondo Anello Verde te paraqiten ne stadium per ti dhene nje pergjigje ketyre DIKTATOREVE te futbollit qe mund te bejne gjithcka pa asnje te drejte dhe mbi te gjitha ketyre njerezve ‘per mire’ qe e kane pritur me krahe hapur kete ere mediatike qe eshte ngritur per ASGJE…

PER NE… PER ATA… PER INTERIN… TE GJITHE NE STADIUM… TE GJITHE PREZENT!!!

Ne diten e neserme, pas takimit qe do te zhvillojme sot, do ju japim lajme me precize per cdo iniciative ketu ne websiten tone zyrtar.

Curva Nord 69.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.