Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

curva-nord

Gazzetta – Nje koreografi spektakolare nga Curva Nord, por jo vetem: ja cfare do te ndodhe tjeter neser

27/04/2018, 11:08 |

Ndeshja Inter-Juventus eshte nje nga ndeshjet me te ndjera ne bote dhe per ate qe perfaqeson kjo ndeshje qe prej dekadash tashme, eshte mbase edhe me e ndjere se derbi i Milanos. 

Interistat do e shohin gjithmone kete ndeshje si … Read More

VIDEO – Curva Nord tallet me Buffon ne momentin e penalltise gjate Inter-Cagliari dhe kendon…

18/04/2018, 12:01 |

Ne historine e futbollit ka ndodhur shpesh here qe deklarata te bera perpara ndonje ndeshje apo pas nje ndeshje te hyjne pergjithmone ne histori. 

Askush nuk do te harroje per shembull konferencen per shtyp te Mourinhos me Prostitucionin Intelektual, per … Read More

Inter, ja 7 koreografite me te bukura te Curva Nord ne derbin e Milanos

04/04/2018, 16:58 |

Kur mendon derbin e Milanos natyrisht qe mendja e shume tifozeve shkon edhe tek ‘lufta’ ne shkallet e stadiumit. 

Pervec dueleve ne fushe, Curva Nord dhe Curva Sud historikisht kane pasur nje duel te hapur se cila nga te dyja … Read More

VIDEO – Curva Nord feston 110 vjetorin dhe i ve ‘flaken’ qendres se Milanos

09/03/2018, 15:29 |

Tashme eshte bere dicka e zakoshme ne Itali qe ultrasit e Interit te bejne lajm.

Ndonjehere per keq, por ne shumicen e rasteve per bemat e tyre per mire.

Keshtu eshte edhe rasti i djeshem, kur eksponente te ultrasve te … Read More

Tifozet e Interit: te dashuruarit e ‘pandreqshem’: 40.000 veta ne Meazza ndaj Sassuolos. Me siguri…

12/05/2017, 9:56 |

“Drejtues totalisht te munguar dhe ne fushe gjysem-burra pa krenari dhe turp. Pavarsisht gjithckaje ne prezent 60.000 veta ne shkallet e stadiumit dhe te vetmit te cilen nderojne historine tone.”

Kjo ishte banderola e ekspozuar nga … Read More

Icardi: Nje dopiete per paqen. Edhe Curva Nord…

27/10/2016, 11:02 |

Mauro Icardi mund te kete shume difekte, por dicka di ta beje shume mire: te beje gola. 

Dje ne darke ka bere qei gjithe stadiumi te festoje, duke perfshire edhe Curva Nord, me dopieten e tij, … Read More

Prezencat ne stadium: Interi nuk ka rivale! Ja shifrat pas shtate javesh kampionat…

10/10/2016, 16:20 |

Nese Interi pas shtate javesh kampionat nuk eshte shume lart ne klasifikim, kjo gje natyrisht nuk mund te thuhet dot per publikun e saj.

Numrat pas 630 minutash kampionat jane te pakundershtueshem dhe te qarte: nje … Read More

Efektet e para te Suning: Abonimet ne stadium ne rritje te ndjeshme. Objektivi…

06/09/2016, 8:44 |

Nje e dhene eshte e sigurte per sa i perkte tifozerise: Interi duket se do te konfirmohet ne krye te klasifikimit.

Ndodh prej shume vitesh tashme qe zikalterit edhe pse pas periudhes se Tripletes kane pasur … Read More

Balotelli-Inter? Mos jeni te cmendur gje? Pergjigja e Curva Nord eshte vetem nje… ose me sakte dy!

17/12/2014, 0:48 |

Eshte pozicionar qarte Curva Nord, tifozeria ultras e Interit, per sa i perket zerave qe vijne nga Anglia te cilet thone se Balotelli do te rikthehet tek zikalterit.

Ne fillimin e ndeshjes ndaj Chievos, Curva Nord … Read More

Komunikate zyrtare e Curva Nord: “Le te ulerasim sebashku Forza Inter!”

17/10/2014, 15:14 |

Curva Nord ka shkruar nje komunikate zyrtare ne website-n e tyre ku kryesisht eshte bere thirrje per bashkim dhe mbeshtetje te gjere te Interit e i eshte kerkuar tifozeve te lene menjane kritikat por te bejne punen numer … Read More

Interi denohet, Juventusi jo. Rikthim ne vitet e erreta te futbollit Italian?

30/04/2014, 12:53 |

Ekziston nje rracizem i Serie A dhe nje i Serie B? Me rregull nuk duhet te ekzistonte, por per ata qe drejtojne ne raste te tilla perdoren dy pesha dhe dy peshore.

Per federaten koret “anti-semitiste” … Read More

Inter-Lazio pa Curva Nord: Gjykata Sportive denon Interin! Zanetti do te jape lamtumiren pa…

29/04/2014, 13:45 |

Ja dhe dora e gjykates sportive kunder Interit. Si mund te mos mungonte… Shoqeria zikalter eshte denuar me dy ndeshje skualifikim per kore me karakter te diskriminimit territorial ne ndeshjen e se shtunes ndaj Napolit.

Pak … Read More

Inter, Vucinic-Guarin: Curva Nord e gatshme per nje proteste te pa precedente.

21/01/2014, 12:48 |

Ultrasit zikalter presin zyrtarizimin e tratativave per te shperthyer ne zemerim.

Komunikata e shfaqur dje ne faqen curvanordmilano.net nuk perjashton asnje: Thohir, Branca, Ausilio, Fassone, Ricci, Moratti, te gjithe ne nje “thes”. I vetmi qe nuk perfshihet … Read More

CorSera – Kovacic, nje gje e bukur por prej kampioni. Futboll i pameshirshem sepse…

10/11/2013, 16:33 |

Tre pike per Interin ne nje mbremje plot emocione. Massimo Moratti i pershendetur nga banderolat e Curva Nord, por edhe te koreve te sinqerta, i dhuron aksionereve me ne krye Erick Thohir, qe te enjten do te jete … Read More