Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

469 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Curva Nord feston 110 vjetorin dhe i ve ‘flaken’ qendres se Milanos

VIDEO – Curva Nord feston 110 vjetorin dhe i ve ‘flaken’ qendres se Milanos
Inter Club Staff

Tashme eshte bere dicka e zakoshme ne Itali qe ultrasit e Interit te bejne lajm.

Ndonjehere per keq, por ne shumicen e rasteve per bemat e tyre per mire.

Keshtu eshte edhe rasti i djeshem, kur eksponente te ultrasve te skuadres se pare ne Milano, Curva Nord, jane grumbulluar ne qendren e Milanos, ne sheshin e quajtur ‘Piazza Duomo’, perballe kishes legjendare milaneze dhe Madoninnes qe shkelqen, ata kane kenduar per Interin koret e tyre deri ne oret e para te mengjesit.

Gjithcka filloi ne oren kur akrepat e ores shenuan 00:00, dhe Interi zyrtarisht mbushi 110 vite ekzistence.

Nuk kane munguar koret me te famshme si “Milano siamo noi” apo “Chi noi siamo”.

Per me shume, mund te ndiqni videon me poshte:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.