Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,108 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer: “Luajme si amatore ne EL, tani mjaft. Dhe nuk mund te kthejme gjithmone rezultatin. Roma? Kam besim te…”

De Boer: “Luajme si amatore ne EL, tani mjaft. Dhe nuk mund te kthejme gjithmone rezultatin. Roma? Kam besim te…”
Bujar Berishaj

Frank De Boer komenton per Inter Channel humbjen kunder Sparta Praga: “Kur fillojme nje ndeshje ne kete menyre nuk mund te fitojme kurre. Qendrimi eshte gjithmone gjeja me e rendesishme. Kemi humbur topin shume lehte, eshte e pashpjegueshme. Duhet ta vleresojme neser”.

PAS GOLIT TE PALACIOS – “Duhet te dime qe nuk eshte mire te kthejme gjithmone rezultatin, cdo ndeshje. Duhet te vleresojme pjesen e pare. Ne pjesen e dyte kemi luajtur me mire, jo shume me mire por me mire se ne pjesen e pare. Pas golit te Palacios ndjeja qe mund te barazonim ose te fitonim por pas kartonit te kuq ndeshja ka perfunduar”.

GOLAT E PESUAR – “I kemi bere nje dhurate Spartas, kane merituar te fitojne. Ishin me agresiv ne te gjithe fushen, per mua kjo nuk eshte e mundshme”.

KLASIFIKIMI – “Kalkulim i lehte, duhet t’i fitojme 4 ndeshjet e mbetura. Eshte e mundshme por jo kur e nisim ndeshjen keshtu. Kjo duhet te ndryshoj. Roma? Kam besim te skuadra. Por nuk dua qe te luajme nje ndeshje te mire dhe pastaj te shkojme ne Europa League per te luajtur si amatore”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.