Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

761 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“De Vrij duhet te luaj nje ndeshje te madhe sepse duhet t’i tregoj Interit qe…”

“De Vrij duhet te luaj nje ndeshje te madhe sepse duhet t’i tregoj Interit qe…”
Bujar Berishaj

“Sikur te isha ne vend te De Vrij do e luaja ndeshjen Lazio-Inter”.

Jane fjalet e Paolo Maldini, legjendes se Milan qe thote fjalet e tij rreth ceshtjes se De Vrij dhe mundesise nese duhet te luaj ose jo te dielen.

“Nuk ka vend as per te menduar qe te jete jashte nje ndeshje te tille qe eshte rezultat i nje sezoni te pabesueshem per Lazion”, thote Maldini qe pastaj shton:

“Duhet te jete ne gjendje qe t’i tregoj Interit qe eshte nje lojtar i madh, edhe pse nuk ka nevoje. Me duket e pamundur qe te vihet ne dyshim profesionalizmi dhe karakteri i nje lojtari te tille”.

Ne fund Maldini thekson gjithashtu edhe se: “Askush, duke perjashtuar ate, nuk duhet te vendos”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.