Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

389 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Degjoni Rafinhan: “Champions, kam pasur besim qe diten e pare. Kam vetem nje deshire: Interin!”

Degjoni Rafinhan: “Champions, kam pasur besim qe diten e pare. Kam vetem nje deshire: Interin!”
Bujar Berishaj

Se bashku me Luciano Spallettin dhe disa shoke tjere te skuadres i pranishem ka qene edhe Rafinha.

Braziliani, gjate eventit te Brooks Brothers, eshte ndalur per mikrofonat e Premium Sports ku ka folur per momentin personal dhe te skuadres 7 jave para perfundimit te kampionatit.

“Jam shume i lumtur qe jam ketu, po shkon gjithcka per mrekulli”, ka thene mesfushori brazilian.

“Po luaj dhe kjo eshte e rendesishme per mua sepse me lejon te rritem fizikisht dhe te gjej ritmin e duhur per te gjetur formen me te mire”.

 

Duke folur per ndeshjen e ardhshme ai ka thene: “Do te jete e rendesishme, sic ishte ajo me Torinon. Kemi krijuar raste por nuk ishim me fat”.

“Por tani mendojme per Atalantan sepse do te jete nje ndeshje e veshtire. Shkojme ne Bergamo per te fituar, e dime qe eshte ndeshje e rendesishme ashtu si tjerat deri ne fund”.

“Champions? Jam optimist nga dita e pare, Interi eshte skuader e madhe dhe kemi mundesite per te arritur objektivin tone”.

Ne fund, Rafinha ka folur per te ardhmen e tij per te cilen flet pa shume hezitime:

“Po mesoj gjuhen italiane, deshiroj te qendroj ketu. Kam dashur Interin nga dita e pare, ndihem si ne shtepi dhe jam i lumtur”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.