Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,288 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Dje, ndaj Udineses, Interi certifikoi per here te pare vetvrasjen sezonale qe ka bere sepse…”

“Dje, ndaj Udineses, Interi certifikoi per here te pare vetvrasjen sezonale qe ka bere sepse…”
Inter Club Staff

“Ndeshje shume e mire e Interit ne Udine ne Dacia Arena kunder Udineses.”

“Aty, u certifikua perfundimisht vetvrasja sezonale e zikalterve.”

“Nese Spalletti do te ishte ndihmuar me mire ne merkato, sot do te ishim duke folur per nje Inter per kampionat.”

Kete  gje e ka shkruar sot ne analizen e tij per La Gazzetta dello Sport, Luigi Garlando, i cili e shpjegon me tej konceptin e shprehur.

Garlando vazhdon:

“Ata jane ne krye per organizim taktik, por u ‘shfryne’ ne menyre natyrale per mungese alternativash dhe paten nevoje per me shume se 2 muaj qe te lulezonin perseri.”

“Nese ekziston ne Kine nje “mea culpa”, i lutemi Suning qe te vazhdoje.”

“Spalletti nuk eshte ai qe ka gabuar zevendesimin e Santon, por eshte ai qe ka sjelle 13 pike me shume se sezoni i kaluar (rekord ne A), dhe qe ka bere Cancelon te behet me i miri ne rolin e tij ne Itali, ka disiplinuar Brozovic dhe e futi ne menyren me te mire te mundshme Rafinhen ne mekanizmat e skuadres.”

“Nuk ka asnje skuader tjeter qe eshte rritur me shume se sa Interi qe prej fillimit te kampionatit ne kualitetin e manovres.”

“Nese Cancelo dhe Rafinha do te rikonfirmohen dhe nese skuadra do te bleje disa lojtare te nevojshem per skuadren, Interi i radhes do te jete ne rreshtin e pare.”

“Nuk eshte Suning ajo qe duhet te konfirmoje Spallettin, por Spalletti eshte ai qe duhet ti kerkoje zoterinjve te Suning: “Do te luajme per te fituar apo do te luajme per te mbijetuar?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.