Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

spalletti

Spalletti: “Penalltia? E pane te gjithe, por duhet te bejme me shume. Kam pergjegjesi dhe…”

15/09/2018, 18:03 |

Pas humbjes kunder Parmas, Luciano Spalletti eshte paraqitur para mikrofonave te Sky Sport.

Trajneri zikalter e ka komentuar ndeshjen e humbur duke bere nje analize per paraqitjen e lojtareve te tij.

“Lendimi i D’Ambrosio na krijon probleme. Se bashku me … Read More

Inter-Torino, Spalletti zbarkon artilerine kroate. Ne mbrojtje De Vrij-Skriniar: ja formacioni i mundshem

22/08/2018, 22:14 |

Edhe kater dite dhe Interi do te impenjohet ne ndeshjen e dyte te ketij sezoni.

Do te jete Torino e ish-trajnerit zikalter Walter Mazzarri qe do te arrij ne Giuseppe Meazza per te luajtur ndeshjen e dyte ne kete kampionat … Read More

Spalletti: “Mund te luajme me mire, humbem per nje penallti. Ne nje fushe te tille si kjo sot…”

19/08/2018, 23:14 |

“Humbje si kjo te mesojne shume gjera por edhe te vendosin ne veshtiresi, sepse duhet te punosh me zero pike ne renditje dhe ne kete futboll te stervitesh dhe te luash pa entuziazmin e duhur krijon edhe veshtiresi”.

Jane keto … Read More

Spalletti: “Sassuolo? Duhet te fitojme qe t’i bejme nje nder presidentit te tyre sepse…”

26/07/2018, 20:58 |

Shorti per kalendarin e Serie A tashme eshte hedhur dhe Interi ka mesuar kundershtaret neper javet e ndryshme, me Sassuolon qe do te jete kundershtari i pare.

Dhe pas shortit InterTV i ka kerkuar nje mendim trajnerit zikalter Luciano Spalletti … Read More

Spalletti: “Asamoah shume mire si mesfushor, Dalbert me i qete. E rendesishme eshte qe…”

21/07/2018, 23:39 |

Inter dhe Zenit u ndane ne barazim me rezultat 3-3 ne miqesoren e trete te para-sezonit per zikalterit me golat qe u shenuan nga Candreva, Icardi dhe Lautaro Martinez.

Ne fund te miqesores qe u zhvillua ne Pisa kunder Zenit, … Read More

Drejt miqesores Inter-Sion: mbrojtje me 4 per Spallettin. Syte te Lautaro Martinez, Icardi…

17/07/2018, 22:25 |

Luciano Spalletti nuk do te eksperimentoj me mbrojtjen me 3 neser ne miqesoren me Sion.

Te pakten kjo mesohet nga stervitjet e fundit ne Pinetina, ku tekniku zikalter ka punuar me mbrojtjen klasike me 4 para portierit.

Sic raporton … Read More

Spalletti: “Sot bejme tifo per Perisic e Brozovic! Icardi luan kunder Sion. Dje me Luganon…”

15/07/2018, 15:34 |

Dje pas ndeshjes me Luganon, tekniku i Interit Luciano Spalletti ka dhene nje interviste per mikrofonat e RSI duke komentuar ndeshjen e pare miqesore te sezonit.

“Kisha nje pershtypje te mire me Luganon. Jane nje skuader qe jane te gatshem … Read More

Flet edhe Spalletti: “Te qendrojme ne Appiano zgjidhja me e mire: ja pse. Per tifozet…”

09/07/2018, 23:21 |

Interi riniset nga Appiano Gentile ne nje grumbullim te blinduar.

Skuadra zikalter eshte mbledhur sot ne Pinetina pa tifozet e vet dhe per arsye sigurie ne stervitjet e jave te ardhshme, dyert per publikun do te jene te mbyllura.

Read More

Sabatini: “Inter, cfare goditje me Nainggolan: jep me te miren me Spallettin! Jam i shqetesuar sepse…”

25/06/2018, 23:49 |

Ish-drejtori i zones teknike te Suning, Walter Sabatini eshte kthyer te flas serish per Interin.

Dirigjenti italian u emerua dite me pare si pergjegjes i zones teknike te Sampdoria duke nenshkruar nje kontrate 1 vjecare me klubin e Ferreros.

Read More

Ausilio: “Perisic dhe Brozovic qendrojne. Do flasim per rinovimin me Icardin. Per Malcom ju them…”

25/06/2018, 21:50 |

Piero Ausilio ka folur sonte poshte zyrave te Interit pas nje dite intensive qe ka perfshire ardhjen e Nainggolan dhe takimin me Spallettin.

Drejtori sportiv zikalter eshte ndalur duke folur per gazetaret e pranishem aty. Keto jane temat per te … Read More

VIDEO – Takim merkatoje ne zyrat e Interit? Nderkohe qe tifozet presin Ninjan arrin Spalletti dhe…

25/06/2018, 18:13 |

Radja Nainggolan tashme ka perfunduar vizitat mjeksore me Interin dhe eshte nisur drejt zyrave te klubit ku do te nenshkruaj kontraten e tij me Interin.

Tifozet interiste tashme jane mbledhur ne numer te madh para zyrave zikalter ne pritje te … Read More

Spalletti: “Nainggolan? Ja pse ka zgjedhur Interin, na mungonte nje si ai. Kete vit ndryshim i madh ne mbrojtje…”

24/06/2018, 22:51 |

Luciano Spaletti, i ftuar ne festen e Inter Clubeve ne Toskanen e tij, ka folur per ambiciet e Interit dhe ardhjen e Nainggolan per mikrofonat e Sky Sport.

“Eshte turbina qe i mungonte motorit tone, te jep ate shkendijen”, e … Read More

Martusciello: “E ardhmja ime eshte te Interi. Ne merkato dicka duhet bere, e di qe Ausilio…”

18/06/2018, 19:40 |

Ndoshta emrin e tij nuk e keni degjuar shpesh, por nese Interi ka arritur ne Champions League kete sezon (dhe sidomos me nje mbrojtje super) atehere meritat jane edhe te Giovanni Martusciello.

Ish-trajneri i Empolit iu bashkua Spallettit ne stafin … Read More

Di Marzio: “Inter-Roma, ne javen e ardhshme nje kontakt per Nainggolan! Roma preferon…”

15/06/2018, 23:42 |

Inter vazhdon te punoj edhe ne frontin Radja Nainggolan.

Ne javen e ardhshme, ashtu sic thote Gianluca Di Marzio ne studiot e Sky Sport gjate emisionit te tij per merkaton, do te kete nje kontakt mes Intert dhe Romes.

Read More