Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

726 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dragovic: “Inter, projekt stimulues. Me ka kerkuar Mazzarri? Cfare nderi!”

Dragovic: “Inter, projekt stimulues. Me ka kerkuar Mazzarri? Cfare nderi!”
Ardis
  • On 10/07/2013, 13:33

Aleksandar Dragovic enderron per Interin. Mbrojtesi i Bazelit eshte ne pritjete thirrjes zikalter, te impenjuar per te zgjidhur situatat qe lidhen shume me kete situate sic jane ato te Ranocchias, Chivu dhe Silvestre. Nga stervitjet e skuadres zviceriane vijne mesazhe dashurie te leshuara ne mikrofonat e Blick. Ja cfare ka komunikuar: “Interi eshte nje klub i madh me nje projekt shume te mire qe i perfshin te rinjte. Eshte endrra e cdo lojtari te luaje per Interin gjate karrieres se tyre”. Mbrojtesi kerkohet me shume ngulm nga ana e trajnerit te ri Walter Mazzarrit: “Sigurisht eshte nje ndjenje shume e bukur dhe eshte nder kur nje trajner te kerkon – komenton. Nuk eshte ndonje sekret qe te dy klubet po kryejne tratativat. Une nuk kam qene kurre ne Milano, nuk e njoh qytetin – vazhdon austriaku – Te merkuren do te luaj kunder Borussia Dortmund, por nuk do te jete e lehte me te gjitha keto mendime ne koke. Sa me shpejt te mbyllet tratativa aq me mire per mua. Jam ne pritje”.

Dragovic qe zbulon te tjera ambicje: “Niveli me i larte per cdo futbollist eshte te luaje tek Real Madrid. Por une qendroj me kembe ne toke. Kampionati anglez eshte destinacioni qe une enderroj”. Tashme, ne koken tende eshte vetem ngjyra zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.