Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

640 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejtori sportiv i Cremonese: “Manaj-Inter? Duhet oferta e duhur. E dime qe…”

Drejtori sportiv i Cremonese: “Manaj-Inter? Duhet oferta e duhur. E dime qe…”
Bujar Berishaj

Rey Manaj eshte talenti i ri qe nga Lega Pro po magjepse Interin dhe Juventusin. Vetem 18 vjec, sulmuesi i Cremonese dhe perfaqesueses se Shqiperise U-21 ne javet e fundit ka qene i lidhur me dy klubet italiane dhe Atletico Madrid.

Per te kuptuar situaten aktuale te lojtarit, Stefano Giammarioli, drejtor sportiv i Cremonese, eshte intervistuar nga FcInter1908.it. Keto jane fjalet e tij:

“Ne akoma nuk kemi pasur dicka zyrtare ne dore. E dime qe shume njerez vijne ta shohin por ne kete moment lojtari eshte i blinduar, ka nje kontrate shume te gjate me ne. Nese duam ta mbajme? Jo jo, nese ka ndonje oferte qe i jep mundesine lojtarit qe te rritet dhe te plotesoj kerkesat tona ekonomike nuk ka probleme.”

Mund ta pershkruani? Cfare lloj lojtari eshte? “Eshte nje djalosh shume i mire dhe bujar, e do futbollin dhe per moshen qe ka eshte shume i pjekur. Ka shume hapesire per permiresim, fizikisht tashme eshte formuar shume. Mund te permiresohet akoma ne aspektin teknik, ne goditjet me koke dhe ne komunikim me shoket por kjo eshte normale sepse eshte i ri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.