Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

741 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Pas De Vrij, eshte radha e Asamoah: Juventusi eshte paralajmeruar nga Interi! Ne ditet…

E  FUNDIT – Pas De Vrij, eshte radha e Asamoah: Juventusi eshte paralajmeruar nga Interi! Ne ditet…
Inter Club Staff

Sot ishte dita e Stefan De Vrij, ku sipas te gjitha mediave ne Itali eshte tashme nje lojtar i Interit. 

Pikerisht per kete kishte shkruar ne mengjes La Gazzetta dello Sport, duke treguar se tashme kontrata e hollandezit me Interin eshte depozituar ne federaten italiane te futbollit.

Stefan De Vrij do te kete nje rroge rreth 4 milione euro ne sezon plus bonuse dhe nje kontrate pese vjecare.

Por jo vetem kaq, sepse tashme e ka radhen nje tjeter parameter zero.

Behet fjale per futbollistin e Juventusit, Kwadwo Asamoah.

Ashtu si nenvizon Gianluca Di Marzio, “drejtuesit e Interit po limojne detajet e fundit me futbollistin e Juves.”

“Marotta dhe Paratici jane paralajmeruar nga drejtuesit zikalter per tratativen me ganezin, qe ka filluar ne te vertete rreth tre jave me pare.”

“Ish lojtar i Udineses ka nje deshire te madhe per tu transferuar ne Milano dhe marreveshja eshte pothuajse ne fund te saj.”

“Depozitimi i kontrates si ne rastin e De Vrij, mund te vije qe ne ditet e ardhshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.