Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Asamoah

Spalletti: “Asamoah shume mire si mesfushor, Dalbert me i qete. E rendesishme eshte qe…”

21/07/2018, 23:39 |

Inter dhe Zenit u ndane ne barazim me rezultat 3-3 ne miqesoren e trete te para-sezonit per zikalterit me golat qe u shenuan nga Candreva, Icardi dhe Lautaro Martinez.

Ne fund te miqesores qe u zhvillua ne Pisa kunder Zenit, … Read More

Sky – Inter-Zenit, Icardi ne fushe nga minuta e pare! Balotazh ne mbrojtje me…

20/07/2018, 20:54 |

Po afron edhe ndeshja e trete miqesore e Interit per kete vere.

Pa protagonistet e Boterorit te Rusi 2018 dhe me Karamoh e Nainggolan jashte per shkak te demtimeve, skuadran zikalter do futet ne fushe per te luajtur kunder Zenit.

Read More

Spalletti: “Ja cfare ndodh nese Icardi largohet. Rinovimi im, De Vrij, Martinez e Asamoah…”

27/05/2018, 20:29 |

I intervistuar gjate nje eventi te mbajtur ne Firenze, trajneri i Interit, Luciano Spalletti eshte ndalur duke folur per gazetaret.

Qe nga Interi e deri te ardhmja e Mauro Icardit, duke kaluar edhe neper momentin e Kombetares Italiane, keto jane … Read More

E FUNDIT – Pas De Vrij, eshte radha e Asamoah: Juventusi eshte paralajmeruar nga Interi! Ne ditet…

10/05/2018, 15:48 |

Sot ishte dita e Stefan De Vrij, ku sipas te gjitha mediave ne Itali eshte tashme nje lojtar i Interit. 

Pikerisht per kete kishte shkruar ne mengjes La Gazzetta dello Sport, duke treguar se tashme kontrata e hollandezit me Interin … Read More

Mbrojtesi i krahut te majte per sezonin e ardhshem do te jete Asamoah! Ja kur do te zyrtarizohet…

03/05/2018, 11:11 |

Nese shikon skuadren zikalter, vihet re qarte se krahu i majte i mbrojtjes ka qene nje pozicion ku Interi ka vuajtur shume kete sezon. 

D’Ambrosio ka luajtur mire, por ai ofron zgjidhje pothuajse vetem ne aspektin e mbrojtjes dhe duket … Read More

Agjenti i Asamoah: “Nuk eshte vetem Interi ne gare, jo e thene te shkoje ne Milano. Deshira e tij eshte…”

26/04/2018, 21:24 |

Federico Pastorello, agjenti i lojtarit te Juventusit ka folur per te ardhmen e lojtarit.

Ka muaj tashme qe qe flitet per nje transferim te mundshem te ganezit ne Milano me media te tera qe e kane konsideruar si te … Read More

Corriere – Ausilio takohet me agjentin e Asamoah, Nagatomos dhe Candreves: ja per cfare eshte folur!

17/04/2018, 10:14 |

Corriere dello Sport, ashtu si mediat tjera, provon te zbuloj dicka nga vizita e Federico Pastorello ne Appiano Gentile.

Interi edhe njehere tjeter po tregon se sa shume aktive eshte ne merkato edhe pse ajo nuk eshte hapur ende zyrtarisht.

Read More

Premium Sport – Merkato Inter, agjenti Pastorello ne Appiano. Flitet per Asamoah?

16/04/2018, 20:05 |

Nga shume ane arrijne konfirmime rreth transferimit te Kwadwo Asamoah te Interi ne fund te ketij sezoni.

Lojtari eshte ne skadence kontrate dhe pas tij jane disa klube si Interi, Napoli e Galatasaray te interesuara per sherbimet e lojtarit.

Read More

GdS – Asamoah do te firmose per tre vite me Inter. Spalletti…

29/03/2018, 9:27 |

La Gazzetta dello Sport vazhdon te sjelle konfirmime per transferimin e Asamoah tek skuadra zikalter ne merkaton e veres.

Kwadwo Asamoah ka kerkuar dhe tashme e ka gjetur shtepine e tij ne Milano, sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport … Read More

Gazzetta – Inter, per Kwadwo Asamoah eshte ceshtje oresh! Po pritet vetem qe…

26/03/2018, 12:36 |

Si dy ministra teper te mire pa portofol, Walter Sabatini dhe Piero Ausilio kane filluar qe te ndertojne Interin e te ardhmes ne menyre konkrete, duke afruar prane klubit zikalter lojtare me kosto zero. 

Behet fjale per hollandezin e Lazios, … Read More

Gazzetta – Asamoah, jane ore decizive: ka refuzuar te gjitha ofertat e Juves sepse…

25/03/2018, 13:52 |

Interi po tregohet me te vertete shume aktive ne prag te merkatos se veres edhe pse duhen edhe dicka me shume se dy muaj qe ajo te hapet zyrtarisht. 

Reparti ku zikalterit jane tregura me shume aktiv se te tjeret … Read More

Corriere – Ju zbulojme mbrojtjen e Interit ne 2017/18: ja si do te rreshtohet prapavija e Spallettit!

25/03/2018, 13:07 |

Parashikohet nje vije mbrojtese goxha ndryshe nga i sotshmi tek Interi ne prag te sezonit te ri.

Ashtu si shpjegon ne faqet e saj Corriere dello Sport, tek Interi jane rruges De Vrij dhe Asamoah, ndersa Miranda dhe Lisandro LopezRead More

Merkato, duel Inter-Juve per Asamoah: bardhezinjte po bejne gjithcka qe ai te mos shkoje tek Interi

16/03/2018, 18:06 |

Nder objektivat e merkatos se Interit eshte edhe mbrojtesi i krahut te majte te Juventusit, Asamoah, qe ne qershor do te lirohet me kosto zero.

Ne hapat e tij pervec zikalterve eshte edhe Roma dhe Napoli si dhe klube te … Read More

SPECIALE – Si do te ngjaje mbrojtja e Interit 2018-19?

16/03/2018, 13:54 |

Zerat ne merkato jane te shumte per blerjet e Interit sezonin e ardhshem, por keto zera, per repartin e mbrojtjes sa po vjen dhe intensifikohen. 

Ausilio ka qene shume aktiv ne merkato edhe pse hapja e merkatos do edhe tre … Read More