Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

315 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Efekti Mazzarri: Abonimet ne rritje, +30%

Efekti Mazzarri: Abonimet ne rritje, +30%
Xhorxh Gellci

Prej kohesh eshte nje nga slloganet me te perdorura nga Curva Nord dhe populli interist: JEMI UNIKE.

Duke pare fushaten e abonimeve, e cila ka arritur ne diten e dyte, kjo fraze nuk do te ishte kurre me e pershtatshme. Ndoshta eshte efekti Mazzarri, ndoshta eshte oferta per te pasur 40% ulje sezonin 2014-2015 nese abonohesh per dy vjet, por fakti eshte qe tifozet e Interit jane emocionues per lidhjen me fanellen. Edhe pse skuadra vjen nga nje sezon shume zhgenjyes, ne dy ditet e para te fushates te abonimeve jane shitur 389 tesera kundrejt 272 te nje viti me pare ne te njejten periudhe. 30% me shume!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.