Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

985 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Nje koreografi spektakolare nga Curva Nord, por jo vetem: ja cfare do te ndodhe tjeter neser

Gazzetta –  Nje koreografi spektakolare nga Curva Nord, por jo vetem: ja cfare do te ndodhe tjeter neser
Inter Club Staff

Ndeshja Inter-Juventus eshte nje nga ndeshjet me te ndjera ne bote dhe per ate qe perfaqeson kjo ndeshje qe prej dekadash tashme, eshte mbase edhe me e ndjere se derbi i Milanos. 

Interistat do e shohin gjithmone kete ndeshje si nje lufte ndermjet te mires, per ate qe perfaqeson historia e Interit dhe ndermjet te keqes, per gjithcka cfare perfaqeson Juventusi ne vetvete por edhe me historine e saj te njollosur me shume se nje here.

Calciopoli nuk eshte harruar ende, as favorizimet arbitrale te viteve te fundit por ne mendjen e te gjitheve eshte ajo penallti e Ronaldos si imazh i vjedhjes se nje kampionati nga mafia Juventine me ne krye Moggin.

Por per ndeshjen e sotme ka folur edhe Gazzetta dello Sport sot ne faqet e saj.

Ja cfare shkruan Gazzetta:

“Behuni gati per spektakel, sepse Curva Nord ka dy muaj qe po pergatit nje koreografi te vecante dhe historike. Kane plot dy muaj qe e pergatisin posacerisht per kete ndeshje.”

“Por cfare te presim tjeter nga kjo ndeshje? Po ju themi se Inter Club Templari, grupi Old Fans i unazes se pare jeshile dhe Banda Bagaj kane sensibilizuar tifozet qe te veshin bluzen zikalter te Interit.”

“Do te jete nje atmosfere unike, si rralle here. Nje atmosfere speciale me pak fjale, sidomos per ata ne stadium.”

Keshtu e mbyll shkrimin e saj sot Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.