Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

888 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eto’o me biciklete zikalter, por shpresat per ta pare tek Inter po zvogelohen…

Eto’o me biciklete zikalter, por shpresat per ta pare tek Inter po zvogelohen…
Xhorxh Gellci

Samuel Eto’o duket gjithmone e me afer kalimit tek Chelsea i Jose Mourinhos. Pavaresisht faktit qe dje po levizte me nje biciklete zikalter ne qender te Milanos. Mbi te ka nje pakt mes Kerimov (president i Anzhi) dhe Abramovich per ta cuar ne Londer kamerunasin, i cili eshte nje nga objektivat e Interit. Tratativa eshte perforcuar ne momentin qe United ka kundershtuar shitjen e Rooney tek rivalet e Chelseat.

Megjithate, blute kane menduar edhe per nje emer tjeter, Jackson Martinez te Portos. Por kostoja e tij rezulton te jete 40 milion, qe eshte shume edhe per Abramovich. Dje mbasdite, agjenti i Eto’o ka patur nje tjeter takim me drejtuesit e Chelsea. Jane bere hapa perpara, por eshte akoma shpejt per te folur per nje tratative te mbyllur. Interi, nga ana e tij, nuk eshte ne gjendje te ndjeke Chelsean, sepse duhet te respektoje parametrat e vendosura nga shoqeria, prandaj fatkeqesisht, shpresat per ta pare Eto’o perseri me bluzen zikalter po zvogelohen dita dites.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.