Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Eto’o

Eto’o: “Pas Inter 3-1 Barcelona kujtoj Piquen qe afrohet dhe me thote: ‘Hej, ne Camp Nou…'”

19/05/2018, 21:58 |

Samuel Eto’o, qe i eshte bashkuar shokeve te vjeter ne nje feste per lamtumiren e Andres Iniesta, ka kujtuar ndeshjes Inter-Barca te 2010.

Behet fjale per nje prapaskene me mbrojtesin Gerard Pique sic raporton Marca.

Pas fitores se madhe … Read More

Motta: “Tripleta? Mourinho dhe Eto’o, ju tregoj piken e ktheses: nje dite ne stervitje…”

08/05/2018, 20:26 |

Thiago Motta do te largohet nga futbolli ne fund te sezonit.

Ish-mesfushori i Interit te Tripletes ka dhene nje interviste te gjate per Gazzetta dello Sport duke pershkruar karrieren e tij me disa tregime interesante.

Nje prej tyre eshte … Read More

Marca – 20 lojtaret qe kane nderruar me shume skuadra ne karrieren e tyre: 3 Interista ne liste

28/03/2018, 11:57 |

Totti, Zanetti, Maldini, tre legjenda qe pervec se kane qene tre futbolliste teper te medhenj, kane qene mbi te gjitha kapitena dhe flamuj te Romes, Interit dhe Milanit.

Por sot futbolli ka ndryshuar, lojtaret-flamuj nuk ekzistojne me dhe jane shume … Read More

Eto’o deshiron nje rikthim tek Interi…

11/08/2014, 23:59 |

Sulmuesi qe fitoi tripleten me zikalterit ne 2010 strehon shpresat per te luajtur me Interin perseri, pavaresisht interesimit te Ajax.

Eto’o eshte duke enderruar nje rikthim sensacional tek Interi dhe ka vene ne pritje nje kalim … Read More

Di Marzio: “Inter-Eto’o, keni kujdes. Sagna, se shpejti pergjigja…”

27/02/2014, 0:14 |

Gjate emisionit “Speciale Calciomercato”, eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio ka bere nje permbledhje per merkaton e Interit. Me poshte keni deklaratat e tij per lojtaret me te nxehte si dhe per rikthime te bujshme:

PATRICE … Read More

Eto’o: “Ajo qe ndodhi tek Inter eshte histori”

04/02/2014, 0:50 |

Ish lojtari i Interit Samuel Eto’o, tani tek Chelsea, eshte intervistuar nga Le Monde: “Une jam Samuel Eto’o, nuk kam me asgje per te vertetuar. Perkundrazi, vetem dua te kenaqem. Keta qe e analizojne futbollin e dine qe … Read More

Moratti: “Mazzarri, shkembi jone. Tifoza, faleminderit. Eto’o, Thohir, Juve…”

04/09/2013, 10:40 |

Presidenti zikalter, Massimo Moratti ka bere nje interviste te gjate per gazetat kryesore sportive. Shume tema te diskutuara, nga momenti i mire i skuadres me ardhjen e Mazzarrit deri tek ceshtja Thohir:

Mazzarri blerja me e … Read More

Eto’o tek Chelsea, Interi heq dore nga sulmuesi? Nderkohe, Belfodil…

29/08/2013, 11:17 |

Ceshtje sulmuesish. Samuel Eto’o, pas ditesh me rradhe ne mes te Chelseat dhe Interit, ne fund shkon ne Angli, tek Chelsea, ku gjen nje njohje te tij te vjeter, Jose Mourinho.

Po Interi? Me 90% te … Read More

SKY – Eto’o tek Chelsea, gjithcka e bere. Mungojne vizitat mjekesore dhe firma

28/08/2013, 19:38 |

Gjithcka ka perfunduar: Samuel Eto’o shkon tek Chelsea, mungojne vetem detajet e fundit dhe firma. Sulmuesi kamerunas ka vendosur te transferohet ne ekipin e Mourinhos, ne Londer. Do t’i behet nje kontrate prej nje viti me 6 milion … Read More

Eto’o me biciklete zikalter, por shpresat per ta pare tek Inter po zvogelohen…

28/08/2013, 11:23 |

Samuel Eto’o duket gjithmone e me afer kalimit tek Chelsea i Jose Mourinhos. Pavaresisht faktit qe dje po levizte me nje biciklete zikalter ne qender te Milanos. Mbi te ka nje pakt mes Kerimov (president i Anzhi) dhe … Read More

Di Marzio: “Eto’o shume prane Chelseat. Strategjia e Interit ne merkato…”

28/08/2013, 10:57 |

Nepermjet editorialit te tij te zakonshem per Tuttomercatoweb.com, eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio ka analizuar levizjet e fundit te merkats zikalter: “Interi ka kuptuar refuzimin e Kuzmanovic qe nuk do te shkoje tek Sunderland, nuk ka kerkesa … Read More

Eto’o kthehet ne Rusi, por Interi eshte akoma ne loje. Nderkohe Mou…

27/08/2013, 19:49 |

Vijne te reja direkt nga SkySport24 per ceshtjen Samuel Eto’o:Agjenti Vigorelli eshte akoma ne Londer per te folur me Chelsean. Mes te tjerash, dje Mourinho nuk ka futur asnje sulmues te pare nga minuta e pare, edhe … Read More

SKY – Mourinho i premton rinovimin Eto’o-se. Keto jane perqindjet…”

26/08/2013, 13:57 |

Sot agjenti i Eto’o, Claudio Vigorelli, do te jete ne Angli per te ndjekur ndeshjen Manchester United-Chelsea per te folur me Blute per kalimin e mundshem te kamerunasit ne Londer.

Ne kete moment, sipas asaj qe … Read More

Gazzetta – Moratti konfirmon oferten dy-vjecare per Eto’o

26/08/2013, 11:01 |

Samuel Eto’o tek Inter, gjithcka eshte e mundur. E konfirmojne fjalet e Morattit, ato te Ausilios, dhe ne fund te Mazzarrit: nuk ka patur asnje mbyllje, perkundrazi. 

Gazzetta dello Sport jep te rejat mbi situaten: “Duket … Read More