Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,804 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

EuroInter, ka nje lajm te keq per Champiosin: nese zikalterit do kualifikohen, do te jene ne vazon e…

EuroInter, ka nje lajm te keq per Champiosin: nese zikalterit do kualifikohen, do te jene ne vazon e…
Inter Club Staff

Interi po mundohet me sa ka mundesi qe te rikthehet me ne fund ne Champions, pas vitesh e vitesh pritje. 

Ka qene pikerisht sezoni 2011-2012, sezoni i fundit ku zikalterit kane marre pjese ne kompeticionin me te rendesishem Europian.

Askush nuk e beson qe kane kaluar kaq shume vite, por kjo eshte e verteta dhe ne keto vite, zikalterit kane marre pjese ne Europa League ku paraqitjet nuk kane qene nder me te mira sepse zikalterit asnjehere nuk i kane dhene rendesine e duhur ketij kompeticioni.

Pikerisht ky fakt sjell nje lajm aspak te mire per zikalterit qe ne kete moment presin te kualifikohen ne Champions Leaguen e vitit te ardhshem.

Nese behen llogarite, jane 6 vitet qe Interi ka munguar ne Champions ne total. 

Sa shume per nje klub me historine e Interit dhe per klubin e fundit qe ka fituar ne Itali kompeticionin me te rendesishem per klube.

Por sic e permendem edhe me lart, mugesat ne Champions dhe paraqitjet e keqija ne Europa League do te ndikojne shume per keq ne renditjen e klubit kur te hidhet shorti i grupeve.

Interi, ne rast kualifikimi, do te renditej keshtu vetem ne vazon e katert.

Kete gje e tregon FcInterNews.it, e cila tregon edhe renditjen neper vazo te skuadrave te tjera italiane:

Juventusi do te jete ne vazon e pare.

Image result for buffon champions piange

Napoli do te jete ne vazon e dyte.

Image result for napoli champions league

Roma do te jete ne vazon e trete.

Image result for roma barca champions league

Nese do te kualifikohet Lazio, edhe ajo do te jete ne vazon e katert.

Image result for lazio champions league

E njejta gje vlen edhe per Interit, sic e treguam me lart. Nese zikalterit do te kualifikohen, i pret nje grup ferri me shume mundesi sepse edhe ata do e nisin nga vazo e katert.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.