Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

champions

Market pool, premiot UEFA, sponsor: ja sa vlen goli i Matias Vecino!

21/05/2018, 15:44 |

Po sa shume qe vlen ne planin ekonomik, kualifikim i Interit ne Champions Leaguen e ardhshme?

Piero Ausilio, drejtori sportiv  i Interit, ka folur ne menyre shume  gjenerike per rreth 40 milione euro me shume per Interin ne krahasim me … Read More

NOTAT – INTER I CMENDUR! Vecino, gol me vlere te madhe. Brozo eshte epik, Spalletti…

21/05/2018, 0:05 |

Fitore, tre pike dhe eshte Champions. Spalletti dhe djemte e tij heshtin Olimpicon dhe arrijne te dergojne Interin ne Champions. Keto jane notat e Lazio 2-3 Inter:

HANDANOVIC 6 – E pamundshme te bej dicka te devijimi i Perisic, por eshte … Read More

Zenga: “Favore ndaj Inter? Mendoj per Crotonen. Nuk do te jete e lehte per Lazion qe…”

13/05/2018, 14:36 |

Dhe tani i gjithe Interi ben tifo per Crotonen qe te mbaj gjalle akoma shpresat per Champions.

“Duam te mbyllim gjithcka ne kete ndeshje te fundit ne shtepi por e dime qe Lazio eshte nje skuader e madhe. Jane te … Read More

EuroInter, ka nje lajm te keq per Champiosin: nese zikalterit do kualifikohen, do te jene ne vazon e…

09/05/2018, 21:41 |

Interi po mundohet me sa ka mundesi qe te rikthehet me ne fund ne Champions, pas vitesh e vitesh pritje. 

Ka qene pikerisht sezoni 2011-2012, sezoni i fundit ku zikalterit kane marre pjese ne kompeticionin me te rendesishem Europian.

Askush … Read More

Gazzetta – Inter dhe Lazio ne fund me pike te barabarta? Ja kush shkon ne Champions!

08/05/2018, 12:41 |

Po nese Interi dhe Lazio do e perfundonin kampionatin me pike te barabarta?

Nuk jane te paket njerezit qe ja kane bere kete pyetje vetes keto dite.

Skenari eshte shume i mundshem: nese zikalterit fitojne me Sassuolon dhe Lazio barazon … Read More

Inter beson, Brozo tregon rrugen: “Dy fitore dhe jemi ne Champions!”

06/05/2018, 21:09 |

Dy asiste sot per te shkurtuar ne dy pike diferencen me vendin e katert.

Nje Brozovic me epik se kurre ai qe po udheheq skuadren ne mesfushe ne keto ndeshje duke i dhene gjalleri tere skuadres, por jo vetem.

Read More

Gazzetta – Per Spallettin, Icardin, Miranden dhe Candreven ndeshja Inter-Juve vlen me shume sepse…

27/04/2018, 11:54 |

Inter-Juve si nje finale per te gjithe protagonistet.

Por sipas Gazzetta dello Sport, per disa zikalter ne fushe kjo ndeshje vlen me shume: Luciano Spalletti, Mauro Icardi, Joao Miranda dhe Antonio Candreva. “Ata, me shume se te gjithe, kane disa … Read More

Corriere – Ja pse kalendari i buzeqesh Lazios, fiziku i buzeqesh Interit dhe morali i buzeqesh Romes!

17/04/2018, 17:34 |

Eshte nje gare nga tre skuadra per dy vende ne Champions. 

Pasi Interi ‘eleminoi’ Milanin nga gara per Champions me ate barazim te pafat ne Meazza, tashme do i duhet te perballet me romanet koke me koke per Championsin e … Read More

Champions, flet edhe Ranieri: “Ky eshte parashikimi im per Interin dhe Lazion. Mendoj se Interi…”

17/04/2018, 11:11 |

Gara per Champions.

Ekipet romane, Roma dhe Lazio kane nga 61 pike, 1 pike me shume se Interi ne vendin e peste qe ka 60 pike.

Per kete gare qe duket se do te zgjas deri ne fund te kampionatit … Read More

Champions, ja cfare ndodh nese Interi, Roma dhe Lazio e mbyllin Serie A me pike te barabarta

16/04/2018, 14:41 |

Ato  jane gjithmone aty, ne vendin e trete, katert dhe te peste. E kane bere me radhe, por kane qene gjithmone aty. 

Po flasim per Romen, Lazion dhe Interin, te cilat jane protagonistet absolute te gares per nje vend ne … Read More

Inter, detyrim te fitosh ne Bergamo: por kalendari i buzeqesh zikalterve. Perpara Juventusit…

14/04/2018, 10:24 |

Pas humbjes ne Torino, transferta ne Bergamo sot ndaj Atalantes per Interin ka nje rendesi teper te madhe.

Sepse te fitoshj ne fushen Atleti Azzurri d’Italia, te perfitosh nga derbi i Romes, mund te jete nje ndihmese shume e madhe … Read More

Bookies – Inter, nga e fundit ne favorite: ja koeficenti i ri i skuadres zikalter per kapjen e Champions

06/04/2018, 21:15 |

Gjerat me te vertete qe ndryshojne nga sot, neser e kjo gje ndodh sidomos ne futboll. 

Nuk ka kaluar as nje muaj qe kur Interi shihej si ‘e fundit e klases’ ne garen per Champions League ne krahasim me romanet … Read More

Sky Sport – Icardi, statistike super negative ne ndeshjet e rendesishme

13/03/2018, 16:13 |

Mauro Icardi ka qene i ndalur ne bokse per shume ndeshje dhe jashte fushave per rreth nje muaj per nje demtim qe ai ka pesuar ne stervitje. 

Per here te fundit kapiteni i Interit ka shenuar ne ate Fiorentina-Inter 1-1 … Read More

Inter, problemi eshte lista Uefa: duhen shitur lojtare! Ja kush rrezikon shitjen…

27/02/2018, 12:40 |

Rregullat e lidhura me Fair Play Financiar rrezikojne qe te krijojne nje problem tjeter tek Interi ne rast te nje kualifikimi te mundshem te zikalterve ne Champions League ose ne Europa League: problemi ka te beje me listen UEFA.

Sipas … Read More