Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

595 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fassone: “2 vjet me pare kerkonim nje stadium te ri, tani jane dy rruge perpara nesh. Nderkohe 22 milione per…”

Fassone: “2 vjet me pare kerkonim nje stadium te ri, tani jane dy rruge perpara nesh. Nderkohe 22 milione per…”
Ardi Deda

Marco Fassone, drejtori i pergjithshem i Interit, ne konference per shtyp ka shpjeguar ceshtjen e stadiumit, projektin e lidhur me Meazzan dhe ka thene: “Eshte nje ceshtje me afatgjate sepse jemi ne mes ne, Milan dhe Bashkia e Milanos. Presidenti ka takuar doktoreshen Berlusconi dhe tani duhet pritur te pakten janari per vendimin. Dilema eshte nese do te qendrojme ne Meazza vetem apo akoma me Milanin, ose te marim rrugen qe ka qene kryesore dy vjet me pare, qe eshte stadiumi i ri. Kemi nevoje per keto tre muaj, por mos prisni rezultate ne nje kohe te shkurter sepse ndertimi ose rinovimi kerkojne gjithsesi kohe. Ne dhe Milan do te shpenzojme 22 milione euro per rinovimin e Meazza per finalen e Champions ne 2016 dhe do te kete nje seri punimesh qe do te jene te rendesishme dhe do te ndryshojne fytyren e stadiumit”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.