Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

fassone

Fassone dhe Milan: “E duam San Siron te gjithin per vete dhe largimin e Interit, ndryshe…”

04/05/2018, 22:14 |

Ceshtja e stadiumit ka kohe qe diskutohet ne Milano, me Interin nga njera ane qe deshiron te kete nje impiant modern me apo pa Milanin, dhe me Milanin qe sic duket ka ndryshuar planet e saj.

Prej kohesh Milani … Read More

Fassone: “Mister Li? Eshte i ndryshem nga Moratti sepse…”

13/04/2018, 14:57 |

Eshte bere e udhes tashme qen e futboll te krahasoh cdokend me kedo.

Qofshin keta futbolliste te rinj apo te afirmuar, krahasimi eshte pas dere per kedo.

Por kjo gje ndodh edhe me drejtues ne boten e futbollit.

Te njejten … Read More

Fassone: “Derbi? Na ka zhgenjyer Interi. I propozova dy data te tjera, por ata nuk…”

18/03/2018, 23:12 |

Drejtori i pergjithshem i Milanit ka folur per daten e re te derbit qe sapo eshte vendosur nga Federata.

Marco Fassone, ish-drejtues i Interit por tani ne krye te Milanit, ka folur sot per mediat dhe per vendmin e dates … Read More

Takim mes Ausilios, Zanettit dhe Mancinit pas 1-1. Durimi ka marr fund: tani…

04/04/2015, 19:45 |

Pas barazimit deshperues ne shtepi me Parman, disa nga menaxheret kryesor te klubit jane takuar ne brendesi te stadiumit per nje takim qe ka perfunduar vetem pas ores 19:00. Ne takim kane qene prezente AusilioZanetti dhe Mancini. Nderkohe, eshte vene re … Read More

SKY – Ausilio dhe Fassone te pranishem ne Appiano: i qarte mesazhi i transmetuar

20/03/2015, 22:18 |

Silvia Vallini njofton se sot ne Appiano Gentila ne stervitjen e Inter kane qene prezent edhe Piero Ausilio dhe Marco Fassone. Qellimi ishte transmetimi i nje mesazhi te qarte: skuadra dhe individet duhet te japin gjithcka ne keto … Read More

Fassone: “Uefa? Nuk jemi te shqetesuar, e njohim mire situaten. Tani…”

05/03/2015, 20:59 |

Drejtori gjeneral i Interit, Marco Fassone, ka folur ne mikrofonat e SkySports24 per ceshtjen Parma por edhe per pritjen e denimit nga ana e Uefas per Interin. Keto kane qene fjalte e tij: “Nuk e kemi kuptuar akoma … Read More

Fassone: “Nuk duhet të frikësohemi nga Wolfsburgu. FFP? Manici e di që për t’u riforcuar duhet shitur”.

27/02/2015, 15:18 |

Pas shortit të 1/8 së Europa LeagueNyon, që i vendosi në rrugën e Interit gjermanët e Wolfsburg, para mikrofonëve të Mediaset Premium u prezantua drejtori gjeneral i Interit Marco Fassone për të komentuar zgjedhjet që dolën nga … Read More

Fassone: “Per fat te keq eshte FPF por Mancini do te kete perforcimet qe deshiron. Edhe pse…”

19/12/2014, 15:09 |

Marco Fassone, drejtori gjeneral i Interit ka folur per merkaton e ardhshme ne mikrofonat e SportMediaset.

Ja cfare ka thene drejtuesi zikalter: “Perforcime? Vemendja jone eshte perqendruar tek kjo pjese. Per fat te keq duhet te … Read More

Fassone: “2 vjet me pare kerkonim nje stadium te ri, tani jane dy rruge perpara nesh. Nderkohe 22 milione per…”

20/10/2014, 19:12 |

Marco Fassone, drejtori i pergjithshem i Interit, ne konference per shtyp ka shpjeguar ceshtjen e stadiumit, projektin e lidhur me Meazzan dhe ka thene: “Eshte nje ceshtje me afatgjate sepse jemi ne mes ne, Milan dhe Bashkia e … Read More

Fassone: “Te kthehemi te bejme Interin. Boateng? Kurre mos thuaj kurre. Thohir, Osvaldo dhe FPF…

30/09/2014, 11:35 |

Drejtori i pergjithshem zikalter Marco Fassone, ka folur ne emisionin Tiki Taka: “Futbolli eshte nje materie e lengshme, duhet te rivendosemi dhe te mendojme menjehere per te ardhmen. Per fat te mire ka nje ndeshje te enjten, ku … Read More

Fassone: “Riorganizojme shoqerine. Merkato? Thohir nuk terhiqet mbrapa. Per Zanetti dhe argjentinasit…”

30/04/2014, 19:20 |

Drejtori i pergjithshem i Interit, Marco Fassone, ka folur per Mediaset duke prekur shume tema kyc per zikaltrit. Ja dhe fjalet e tij:

Vazhdon me hapa te medha ky menaxhim i Erick Thohir…

“Mbledhja … Read More

Fassone: “Inter eshte ne fillim te nje cikli te ri. Mazzarri po ben nje pune te shkelqyer”

12/04/2014, 14:08 |

Drejtori i pergjithshem zikalter, Marco Fassone ka folur ne mikrofonat e Deejay Football Club, ku u eshte pergjigjur pyetjeve te Ivan Zazzaroni dhe Fabio Caressa, duke u nisur nga blerja e mundshme e Fernando Torres: “E dini qe … Read More

Fassone: “Vucinic? Po kujdeset presidenti. Kontestimi i tifozerise…

27/01/2014, 12:28 |

Ne takimin me drejtuesit dhe arbitrat te organizuar nga Federata per Serine A ka marre edhe Marco Fassone, i cili ka komentuar keshtu kontestimin e djeshem te tifozerise: “Na vjen keq, na vjen shume keq, por kush eshte … Read More

Fassone: “Nuk jap doreheqjen. Dua te ndihmoj Interin. Ja strategjia. Dhe me Juven…”

21/01/2014, 21:31 |

Jashte zyrave te Interit ka folur drejtori i pergjithshem Marco Fassone: “Nga ana e shoqerise, mendoj se komunikata zyrtare paraqet ate vendim qe kemi marre diten e sotme. Persa i perket kontestimit, duhen degjuar tifozet, kemi takuar disa … Read More