Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

fcinternews.it – Inter-Sassuolo, takim i ri per Politano: cash+lojtare per sprintin final!

fcinternews.it – Inter-Sassuolo, takim i ri per Politano: cash+lojtare per sprintin final!
Bujar Berishaj

Takim i ri gjate dites mes Interit dhe Sassuolos per Matteo Politano.

Ky takim, sic raporton fcinternws.it, ka sherbyer per te definuar kalimin e lojtarit tek zikalter me klubet qe po shkojne drejt nje marreveshje.

Emilianet sipas informacioneve te portalit interist do te pranojne ne kembim dy lojtare te rinje nga akademia zikalter si Davide Merola e Gabriele Zappa pervec nje shume te hollash ne cash qe mbetet akoma per t’u percaktuar.

Keshtu trajneri zikalter Luciano Spalletti, pregaditet te pres ne Interin e ri sulmuesin 24 vjecar nga Sassuolo qe ka debutuar edhe me Italine e Mancinit kunder Arabise Saudite.

Per t’u theksuar eshte fakti se nje transferim eventual i tij nuk perjashton ardhjen e nje sulmuesi tjeter (objektivi i Interit eshte braziliani Malcom).

Politano ne sezonin e fundit me Sassuolon ka shenuar 10 gola dhe ka dhene edhe 5 assiste.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.