Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,080 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti flet pas takimit me Zhang: “Me shume nga te gjithe me ka habitur vetem nje, ai me kujton Wesley Sneijder.”

Moratti flet pas takimit me Zhang: “Me shume nga te gjithe me ka habitur vetem nje, ai me kujton Wesley Sneijder.”
Inter Club Staff

Me te mbaruar darka qe u zhvillua dje ne Milano ndermjet Zhang Jindong, djalit Steven dhe drejtuesve zikalter, ka folur per mediat Massimo Moratti i cili i eshte pergjigjur gazetareve qe ishin prezent aty. 

Presidenti legjendar i Interit ka qene prezent ne kete darke dhe ka treguar me shume dashamiresi se familja Zhang i transmeton shume respekt.

Takimi i djeshem ka qene shume i vecante sepse perfaqesonte te kaluaren, te tashmen dhe te ardhmen.

Keto kane qene fjalet e Massimo Morattit: “Darka ka qene shume interesante. Ata jane shume njerez xhentil. Si babai i Steven por edhe vete Steven.”

“Ata jane lidhur shume me Interin, kjo gje me ben shume te lumtur: jam teper i lumtur per situaten.”

“A kam deshire per tu futur perseri tek Interi? Ata jane shume xhentil te me informojne per gjithcka cfare bejne tek Interi. Per mua eshte njesoj sikur te jem prezent.”

Ish-padroni i zikalterve, me pas, ka folur per krijesen e Contes qe po rritet dita-dites: “Jam habitur shume nga Sensi si lojtar dhe nga vete tranjeri.”

“Mendoj se jane hedhur bazat e duhura per te bere shume mire. Mendoj se kjo eshte rruga e duhur dhe duhet te luftojme per cdo gje qe do te na dale perpara.”

“Ke me kujton Conte? Eshte e veshtire te bej krahasime. Ai eshte shume i zoti ne punen e tij dhe kjo eshte gjeja me e rendesishme ne kete mes.”

“Kampionati? Kemi nje shans te mire per te luftuar, kjo eshte gjeja me e rendesishme. Duhet te luftojme.”

“Sensi? Realisht me ka habitur shume, nje surprize e bukur. Mendoj se askush nuk e priste kaq te forte ate. I ka dhene nje shpejtesi te nje lloj tipi skuadres qe me kujton pak Sneijder ne kohen e tij: ai ndryshoi mekanizmat e skuadres.”

Ne fund, edhe disa fjale supersticioze per sfiden ndaj Milanit te shtunen e ardhshme: “Per derbin nuk thuhet asgje, mbetet derbi…”, thote duke qeshur Moratti qe nuk deshiron te beje parashikime per te shmangur fatin e keq.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.