Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,524 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fu Yixiang: “Suning deshiron te investoj te Inter, mund te realizoj enderrat e interisteve. Sa i perket stadiumit…”

Bujar Berishaj

Fu Yixiang, zevendespresident i dhomes se tregtise Itali-Kine, duke folur per mikrofonat e Telelombardia, ka folur per Suning dhe per kalimin e pronesise te Interit qe do te zyrtarizohet neser gjate nje konference.

“Suning sjell shume likuiditet, deshiron te investoj ne klub per nje kohe te gjate dhe mendohet per nje strukture te re, mund te jene te interesuar qe te ndertojne nje stadium. Suning deshiron te investoj te Interi per te arritur nje zhvillim te madh ne Evrope. Te klubi kinez ka shpenzuar 100 milione. Eshte nje klub qe investon. 500 milione per Interin paraqesin nje operacion te lehte per Suning, ka shume likuiditet, qofshin 70 ose 500 milione. Suning mund te realizoj enderrat e tifozeve interist”, ishin fjalet e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.