Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

854 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ideja e Suning Group: Te quajne Pinetinen me emrin e tyre!

Inter Club Staff

Jane dite te nxehta jo vetem per merkaton zikalter por edhe per sa i perket ceshtjeve te klubit dhe te aksionereve te ardhshem zikalter. 

Po flasim per Suning, gjigandi Kinez qe deshiron te hyje tek Interi fuqishem por jo vetem per te investuar por edhe per tu njohur nderkombetarisht.

“Nje nder motivet qe po shtyjne Suning Commerce Group drejt Interit eshte deshira e tyre e madhe qe te njihen ne Europe. Prej kete arsye mendohet se Thohir dhe njerezit e tij kur flasin per hyrjen e Suning, gjigandit Kinez i elektronikes, perdorin edhe fjalen “revolucion” per futbollin italian. Ideja e Suning duket se eshte qe ta quaje Qendren Sportive te Interit me emrin e saj”.

Kete gje e shkruan sot Tuttosport. Nese do te ndodhe, do te ishte nje hap vertete i madh per futbollin Italian duke pare se sponsorizime te tilla kane ndodhur ne cdo kampionat te madh Europian.

Cfare do te ndodhe? Duhet te presim e te shohim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.