Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

459 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Candreva nuk ka arritur te shenoje ende, por ideja e Spallettit mbetet…

Gazzetta dello Sport – Candreva nuk ka arritur te shenoje ende, por ideja e Spallettit mbetet…
Bujar Berishaj

Shtylla me Veronan – e treta personale kete sezon – ka konfirmuar qe Antonio Candreva vazhdon te jete akoma pa gol kete sezon.

Pothuajse nje ‘mallkim’ qe, sic thekson Gazzetta dello Sport, duke menduar rastet qe nuk ka konkretizuar anesori italian.

“Mbi te gjitha nje top ne pjesen e jashte te rrjetes pasi kishte dribluar edhe Sportiellon ne Fiorentina-Inter te 5 janarit dhe nje tjeter gabim ne Marassi, me 18 mars.”

“Por nese Candreva eshte i paprekshem per Spallettin atehere nje arsye duhet te jete.”

“Fillimisht sakrifica ne fazen e lojes pa top, per t’i dhene Cancelos mbulueshmerine e duhur ne nje krah ku sot do te jene Rodriguez, Kessie dhe Cahlanoglu”.

Por jo vetem, gazeta italiane jep edhe motive tjera:

“Ish-lojtari i Lazios krijon loje si asnje tjeter. Dhe per te finalizuar mendojne Icardi dhe Perisic.”

“Vetem Luis Alberto (75) dhe Insigne (73) kane bere nje shok te skuadres te gjuaj me shume ne porte sesa Candreva (69) ne kete kampionat.”

“Askush nuk ka bere me shume se 181 krosimet e tij. Mungon vetem qershia mbi torte”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.