Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

947 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Krahe sllav, ja Zukanovic-Vrsaljko

Gazzetta dello Sport – Krahe sllav, ja Zukanovic-Vrsaljko
Bujar Berishaj

Nje Inter gjithmone e me shume me salce sllave.Sic shkruan sot La Gazzetta dello Sport, pasi qe ka vene duart tek Ervin Zukanovic ds Piero Ausilio po kerkon nje tjeter zgjedhje low cost per te sistemuar krahet. Ne shenjester eshte kthyer Sime Vrsaljko i Sassuolo, tashme i ndjekur ne kohet e Genoas.

“Tani per tani zikalterit jane limituar ne disa sondazhe, por se shpejti mund te vij edhe sulmu, edhe spe klubi i Squinzi vlereson lojtarin per jo me pak se 8-10 milione. Por ne marreveshje mund te futet edhe Taider, qe eshte ne huazim ne Emilia me te drejte blerje per 5,5 milione. Idea e Mancinit eshte mjafte e qarte. Per sezonin e ardhshem mbeshtetet tek dy mbrojtes krahu qe jane ne gjendje te luajne ne te dy krahet (D’Ambrosio dhe Santon) dhe dy specialist sic jane Zukanovic dhe Vrsaljko. 28 vjecari boshnjak eshte studiuar ne muajt e fundit. Fillimisht Ausilio me 31 mars ne Austri-Bosnje, pastaj e ka vezhguar nje vezhgues ne Cesena-Chievo me 12 prill. Zukanovic, qe nese eshte e nevojshme mund te luaj ne qender te mbrojtjes eshte tek Chievo ne huazim nga Gent per 400 mije euro me blerje te fiksuar ne 1 milione. Klubi verdhekalter synon ta blej kartonin e tij per ta shitur pastaj rreth 3,5 milione”, e mbyl gazeta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.