Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,277 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – FFP, Inter-Uefa dje ne Nyon: ja cfare ka ndodhur saktasisht dhe ajo qe pritet te ndodhe…

Gazzetta – FFP, Inter-Uefa dje ne Nyon: ja cfare ka ndodhur saktasisht dhe ajo qe pritet te ndodhe…
Inter Club Staff

Dje Interi ka luajtur nje nga takimet me te rendesishem te sezonit, por kesaj radhe ka qene nje ‘ndeshje’ ne tavoline ku si kundershtar ka pasur as me pak e as me shume, por organizmin me te larte te futbollit, vete UEFA-n. 

Zikalterit kane dale perballe komitetit te UEFA-s per tu pergjigjur per shpenzimet, gjera  si keto por mbi te gjitha, per bilancin e 2017 te mbyllur ne qershorin e kaluar.

Ka lajme te mira per zikalterit ne nje fare menyre, sepse ne shtepine Inter pas takimit ka nje fryme pozitive dhe besim te madh.

Pas takimit dje ne Nyon me UEFA-n qe zgjati rreth tre ore, duket se sinjalet e para pas takimit jane te mira.

“Interi, e perfaqesuar nga administratori i deleguar Antonello, CFO Williams, CSO Williamson dhe CCO Faulkner, ka prezantuar bilancin e sezonit te kaluar dhe i eshte pergjigjur pyetjeve te Club Financial Control Body – konfirmon Gazzetta dello Sport -.”

“Ne menyre te vecante i eshte kushtuar rendesi planit industrial te familjes Zhang qe nepermjet Suning do te rrise te ardhurat e Interit duke perdorur tregun aziatik.”

“Pergjigje nga UEFA Interi pas ketij takimi do ta mare ne maj, por te dhenat e para tregojne se do te jete nje pergjigje pozitive.”

Ne pritje te fundit te gares per Champions, Interi per momentin, ka shenuar nje ‘gol’ ndaj Fair Play Financiar i cili po verifikohet nga VAR nese eshte i rregullt ose jo. Premisat jane te tilla.

Keshtu do e pershkruanim kete situate nga ana futbollistike.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.