Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,040 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Renditja e UEFA-s per klube: Inter, sado dobet qe eshte, perseri ndodhet siper Juves dhe Milanit…

Renditja e UEFA-s per klube: Inter, sado dobet qe eshte, perseri ndodhet siper Juves dhe Milanit…
Inter Club Staff

Ne futboll ndodh qe te kesh nje sezon ashtu-keshtu, ndodh qe te renditesh ne vendin e gjashte, me pas ne te nentin, por dy sezone si i dobet nuk mund te fshijne nje domonim disa vjecar. 

Po flasim per Interin, qe edhe pse vjen pas dy sezonesh shume te dobeta nga ana e rezultateve, perseri ndodhet ne dhjeteshen me te forte ne Europe, me saktesisht ne vendin e shtate. Kete gje nuk e thote ndonje gazetar, ndonje website dosido, por e thote vete UEFA ne faqen e saj zyrtare, ne renditjen e klubeve Europiane per muajn Gusht 2013. Kjo renditje azhornohet cdo sezon, dhe eshte nje renditje e bazuar ne rezultatet e ekipeve Europiane ne pese sezonet e fundit.

Interi si gjithmone ne keto lloj renditjesh eshte ne vendin e shtate, dhe normalisht siper Milanit dhe Juventusit (qe per hir te vertetes eshe shum poshte edhe pse kampione e Italise per sezonin e dyte radhazi). Milani renditet i 14, ndersa Juventus i 20, jo keq…

Pak me poshte keni edhe renditjen e 20 klubeve me te forta ne Europe:

UEFa renditje

Renditja e Klubeve Europiane nga UEFA.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.