Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

577 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, Moratti po shtyn per nje rikthim te Brances. Suning nuk duket…

Gazzetta – Inter, Moratti po shtyn per nje rikthim te Brances. Suning nuk duket…
Inter Club Staff

Raporti ndermjet Suning dhe Sabatinit ka mbaruar perfundimisht.

Shoqeria kineze ka bere nje revolucion te heshtur dhe deshiron qe te drejtoje klubin ne baze te direktivave te presidentit Xi Jinping.

Nuk mund te lejohen me shpenzime te cmendura, por vetem investime racionale duke pare gjerat qe kane ndryshuar tek qeveria kineze, sidomos per investimet jashte Kines, per te cilat Suning tashme duhet ti permbahet rregullave.

Ne kete situate te tille Walter Sabatini nuk ka dashur ta vazhdoje raportin e tij me kinezet, por pritet qe largimi i tij te mos sjelle pasoja tek Interi.

“Drejtuesit aktual dukshem e kane pranuar filozofine e re nga familja Zhang. Drejtuesi i deleguar Alessandro Antonello, CFOO Giovanni Gardini dhe drejtori sportiv Piero Ausilio kane mare urdherat e pare nga familja Zhang per sa i perket merkatos qe ne janar duke investuar vetem tek dy huazime: Rafinha dhe Lisandro Lopez.”

“Tani ne rrugen Vittorio Emanuel te gjithe syte jane per nje vend ne Champions, sepse nje vend ne Europen qe vlen mund te sjelle shume te ardhura per projektin zikalter.”

“Fati i Luciano Spallettit pritet te jete Interi. Skuadra e tij sapo ka dal nga nje gjum letargjik dhe i rrezikshem. Edhe tekniku toskan do te kishte dashur blerje te tjera, si ne vere e si ne dimer, por ja ka dale edhe me djemte qe ka pasur ne dispozicion.”

“Gjithesesi, suksesi i tij varet shume nga programi i merkatos se ardhshme.”

“Por largimi i Sabatinit ne keto ore ka rikthyer zerat per nje rikthim tek Interi te Marco Branca, arkitekt i Interit te Tripletes ku ka punuar sebashku me Ausilion.”

“Ai qe po shtyn tek ky rikthim eshte as me pak e as me shume, por Massimo Moratti. Gjithesesi ne Nanjing jane te bindur se skuadra menaxheriale e Interit eshte mjaftueshem e forte keshtu si eshte. Ideja per te zevendesuar Sabatinin do te jete dicka qe Suning do te meret ne nje moment per te dyte. Tani e ka radhen fusha sepse duhen perqendruar forcat pikerisht aty, ne fushe, per objektivin e perbashket.” – e mbyll shkrimin e saj La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.