Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 20, 2020

Scroll to top

Top

1,255 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – MazzarrInter, ka nje te dhene shume te rendesishme!

Gazzetta – MazzarrInter, ka nje te dhene shume te rendesishme!
Xhorxh Gellci

Dy fitore ne dy jave kampionat: nuk ndodhte nga 2004. Por numri i vertete qe bie ne sy eshte nje tjeter: ne fakt jane 0 golat e pesuar. “Ne 180 minutat e para te kampionatit te ri, Interi nuk ka pesuar asnje gol, nje arritje per nje skuader qe ne pjesen e dyte te sezonit te shkuar kishte nje mesatare prej 2 gola te pesuar ne ndeshje. Mazzarri ka rihedhur bazat, i ka zevendesuar fazen mbrojtese nje skuade qe nuk kishte sistem imunitar. Lojtaret jane pak a shume te njejte, por marreveshja mes tyre eshte e nje niveli tjeter.” – kete thote Gazzetta dello Sport ne shtyp sot. “Gjera te vogla, por shume decizive, si Nagatomo, qe perpara sulmeve te Catanias ne fillim te ndeshjes, zbret dukshem ne linjen perpara Handanovic dhe mbrojtja kalon nga 3 ne 4 lojtare. Ose mesfusha, e cila eshte shume solide. Durim nese Kovacic nuk eshte akoma Hamsik ose Guarin heq dore nga disa iniciativa personale. Fitorja para se gjithash, interesat e individeve te vecante nuk kane rendesi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.