Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,465 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

LAJM I FUNDIT – Inter-Juve, Prokurori i FIGC kerkon videon e Allegri-Tagliavento por jo vetem…

LAJM I FUNDIT – Inter-Juve, Prokurori i FIGC kerkon videon e Allegri-Tagliavento por jo vetem…
Inter Club Staff

E pabesueshme ishte per te gjithe kur pane sekuencat e videos kur arbitri i katert i ndeshjes thote ne mikrofone per shoket e tjere te arbitrtimit “ora vinciamo”, qe per disa, natyrisht per personat qe su pelqen ky fakt, eshte nje “ora facciamo”, edhe pse nga buzet e ‘Taglias’ sic Allegri e therret shkurt ate, duket sikur me shume ka thene te paren se sa te dyten.

Mbase shume e prisnin ate qe do te ndodhte dje, por po kaq shume kishin refuzuar ta besonin.

Ne ndeshjen Inter-Juve ndodhi me te vertete hataja dhe ai qe e pesoi, ishte Interi ndaj se ciles u moren vendime te tmerrshme arbitrale ne ndihme te Juventusit.

Nuk mjaftuan vetem episodet ne fushe, por menjehere pas ndeshjes ne tunelin e intervistave, Allegri ka hasur Tagliaventos te cilit i drejtohet  miqesisht me emrin ‘Ciao Taglia’ por edhe i thote: “Shkoi mire sote eh? U tregua i zoti sot (per Orsaton)” dhe Tagliavento qe ja kthen “Note kalusese/pozitive per te”.

Por duket se ka disa zhvillime teper interesante per kete episiod ne minutat e fundit.

Image result for orsato inter juventus

Sipas asaj qe tregon Ansa para pak casesh, Prokurori Special i FIGC, Giuseppe Pecoraro, do te kerkoje qe episodet e ndeshjes te kontrollohen nga nje numer me i madh specialistesh per te pare parregullsite e ndodhura.

Por duket se prokurori special ka vene syrin tek video pas ndeshjes dhe bashkebisedimi Allegri-Tagliavento ku ka kerkuar qe ti vihet ne dispozicion me cilesi te mire biseda ndermjet Allegrit dhe Tagliaventos por edhe episodi ku Tagliavento eshte kapur nga kamerat teksa thote “tani le te fitojme” (ora vinciamo).

Kjo eshte video e pare:

Kjo eshte video e dyte:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.