Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,855 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ranocchia i demtuar, do te luaje me dhimbje…

Gazzetta – Ranocchia i demtuar, do te luaje me dhimbje…
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport nenvizon dicka qe mbase disa e kane menduar: “Mendon per Cancelo dhe Ranocchia dhe te vjen nje mendim ne koke se mos renia e Interit ne muajin e fundit ka ardhur per faj te lojtareve qe nuk kane luajtur shume dhe po zevendesojne lojtaret e demtuar. Por jo, faktikisht tek Interi renie te ndjeshme kane pasur ne forme titullaret e padiskutueshem dhe Cancelo dhe Ranocchia kane qene nder me te miret ne fushe ne ndeshjet e fundit. Cancelo sot ne Firenze do te luaje ndeshjen e katert rresht si titullar pas nje nisje sezoni ndermjet pankines dhe infermierise. Ne dhjetor, sa here i ka takuar te luaje, Joao ka bere te tijen. Ranocchia madje ka shkuar edhe pertej tij, duke u cilesuar ndonjehere si nder me te miret e ndeshjes. Mbrojtesi italian ka hedhur poshte edhe skepticizmin e tifozerise dhe ka luajtur me zemer dhe me entuziazem. Sot ne Firenze do te jete nje prove tjeter e dashurise qe ai ka per ngjyrat: Ranocchia ne fakt nuk ndihet aspak mire, ne fakt eshte keq sepse ka ende shume dhimbje nga goditja e mare ne pjesen e pare ndaj Lazios por sic vendosi te luaje pjesen e dyte me dhimbje, Andrea do te luaje edhe sot duke shkuar ne beteje sikur te mos kete asgje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.