Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 23, 2017

Scroll to top

Top

ranocchia

Inter zvogelon skuadren: pas Miangue-Cagliari gati edhe 4 largime te tjera? Ja te gjithe skenaret!

25/01/2017, 10:54 |

Merr jete keshtu merkato e Interit, kesaj radhe ajo ne dalje.

Miangue per shembull tashme eshte i Cagliarit dhe sot do te zyrtarizohet huazimi me te drejte blerje dhe riblerje. Tashme, drejtori sportiv Ausilio po provon qe te mbylle edhe … Lexo me shume

TuttoMercatoWeb – Zenit e ka seriozisht dhe ofron 8 milione euro per Ranocchian. Por mbrojtesi…

24/01/2017, 12:28 |

Zeniti i Shen Peterburgut deshiron me cdo kusht Andrea Ranocchian.

Ruset kane bere nje oferte teper te rendesishme tek Interi per mbrojtesin italian e cila kap shifren e 8 milione euro per kartonin e plote te … Lexo me shume

Gazzetta – Gnoukouri dhe Yao tek Palermo. Miangue-Cagliari, marreveshja behet ne 2-3 dite. Ranocchia…

23/01/2017, 17:53 |

Pas Jovetic dhe Melo, Interi ka nje projekt per largimin edhe te Gnoukouri dhe Yao.

Klubi zikalter – sipas asaj qe shkruan ne faqet e saj Gazzetta dello Sport – tashme ka nje marreveshje me Palermon … Lexo me shume

Inter: fillon nga sot operacioni ‘shitje’. Ranocchia shkon ne Premier? Biabia dhe Gnou…

18/01/2017, 12:39 |

Pas ardhjes se Gagliardinit, ne shtepine Inter, merkato per sa i perket hyrjeve pothuajse eshte zyrtarisht e mbyllur.

Mungojne ende 13 dite nga fundi i merkato por nuk duket sikur klubi zikalter ka si qellim te … Lexo me shume

Ranocchia pelqehet ne Angli dhe Andreolli do te rinovoje. Mbrojtja zikalter…

09/01/2017, 11:13 |

Interi keto dite merkatoje eshte shume e levizshme dhe e ka mare shume seriozisht punen e shitjeve, te kerkuar me ngulm edhe nga Pioli i cili ka thene se nuk mund te punoje me 29 lojtare dhe deshiron … Lexo me shume

Gazzetta – Shitjet: Ja pese lojtaret qe do te largohen nga Interi kete merkato dimri!

06/01/2017, 12:24 |

Jovetic tashme eshte me nje kembe jashte Interit nderse Gnoukouri ka ende dyshime per Crotonen, por jo vetem kaq: jane shume lojtare zikalter gati per tu nisur e pothuajse te gjithe ne mbrojtje. 

Kete gje e … Lexo me shume

Gazzetta – Joao Mario, Eder dhe Nagatomo po bejne nxemjen. Ranocchia…

01/12/2016, 10:47 |

Kane kaluar vetem dy dite qe prej ndeshjes ndaj Fiorentines se fituar 4-2, por tashme Interi duhet te mendoje menjehere per nje ndeshje tjeter te rendesishme, ate ndaj Napolit ne transferte e cila luhet te premten.

Lexo me shume

Gazzetta – Pioli buzeqesh: Ansaldi, Palacio dhe Ranocchia te rekuperuar per derby!

15/11/2016, 10:50 |

Ne pritje te rikthimit te gjithe futbollisteve nga kombetaret dhe ne pritje te pergatitjes finale perpara derbyt kur grupi do te jete i plote, Stefano Pioli mund te ndihet i limtur: infermieria eshte boshatisur.

Kete gje … Lexo me shume

Demtimet: Ranocchia rrezikon seriozisht Derbyn. Ndersa Ansaldi dhe Palacio…

09/11/2016, 17:18 |

Andrea Ranocchia do te beje gjithcka qe te rikthehet sa me shpejt te jete e mundur ne dispozicion te tranjerit pas demtimit ne kofshe te akuzuar pas ndeshjes me Crotonen.

Ndalesa – sipas Corriere dello Sport – … Lexo me shume

Probleme per Ranocchian: dyshohet per nje terheqje te rende muskulare?

07/11/2016, 16:39 |

Nuk ishte nje nate me fat, ajo e djeshmja, per Andrea Ranocchian. 

Sapo gjeti nje bluze prej titullari ne kampionat pas pese ndeshjesh doli pas njezet minutash ne loje per nje demtim muskular me kemben e … Lexo me shume

Ranocchia: “Tani te mendojme per EL. Une? Po punoj si qeni! Ka qene nje hap i vogel…”

25/09/2016, 17:33 |

Pas barazimit si vendas me Bolognan, te Sky Sport flet Andrea Ranocchia, autor i nje ndeshje te mire pavaresisht veshtiresive ne fillim.

“Mekat per rastin, duhet vetem ta shtyeja ne porte. Duhet te mendojme per Europa … Lexo me shume

Ranocchia: “Jemi ne ndertim e siper taktikisht”

21/07/2016, 20:52 |

I intervistuar nga Inter Channel, Andrea Ranocchia ka bere nje permbledhje te pjeses se pare te Summer Tour-it interist ne SHBA:

“Jam shume mire, nuk kam pasur asnje problem. Po punojme shume fizikisht dhe skuadra eshte ne ndertim … Lexo me shume

Inter-Sassuolo, cfare intrige: Ranocchia ne tratativen Berardi? Acrebi…

23/06/2016, 10:08 |

Dite tratativash ndermjet Inter dhe Sassuolo. Ne diten e djeshme, Ausilio ka takuar ne milano drejtorin sportiv e Sassuolos, Angelozzin per te folur per Ranocchian dhe jo vetem.

Kerkesa e klubit zikalter per mbrojtesin qendror eshte … Lexo me shume

Inter-Sassuolo, takim per Ranocchian. Tjeter ‘jo’ per Berardin. Duncan e Acerbi…

22/06/2016, 18:52 |

Eshte i nxehte aksi i merkatos Inter-Sassuolo.

Te shumte emrat, te shumta tratativat gati per t’u bere te gjalla. Dite e rendesishme ajo e sotmja, me takimin e dy drejtorve sportiv Ausilio dhe Angelozzi. Sassuolo ka … Lexo me shume