Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,305 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Roma mendon seriozisht per Murillo. Interi e tremb menjehere…

Gazzetta – Roma mendon seriozisht per Murillo. Interi e tremb menjehere…
Inter Club Staff

Eshte edhe emri i Jeison Murillo ne listen e drejtorit sportiv te Romes Sabatini per te perforcuar mbrojtjen e Spalletit duke pare demtimin e rende te Rüdiger. 

“Problemi eshte se Interi ka nje vleresim shume te larte per lojtarin: zikalterit kerkojne 30-35 milione euro. Interi e ka ngritur kaq shume kerkesen sepse lojtari pelqehet edhe nga Real Madrid, te cilet e kane kerkuar lojtarin edhe ne Janar. Nje shifer kjo qe ka friksuar menjehere Romen dhe qe nuk do ta shpenzoje kurre per nje mbrojtes qendre”, shpjegon Gazzetta dello Sport. Roma mund te beje ndonje oferte duke futur ne marveshje ndonje lojtar qe pelqehet nga zikalterit, por per momentin kjo tratative nuk mund te mbyllet sepse Roma nuk i ka resurset ekonomike te nevojshme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.