Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

905 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic dhe Interi thyjne nje rekord 13 vjecar: Portieri zikalter nuk ka pesuar qe prej…

Handanovic dhe Interi thyjne nje rekord 13 vjecar: Portieri zikalter nuk ka pesuar qe prej…
Inter Club Staff

Edhe nje here tjeter zikalterit e mbyllin ndeshjen me rrjeta te pa prekura. 

Me derbin, jane pese ndeshjet ne te cilat Interi nuk ka pesuar asnje gol te rregullt gjashte 90 minutave te lojes.

Handanovic keshtu, ka arritur ta mbaje rrjeten e Interit te paprekur per here te peste ne po kaq ndeshje duke e cuar ne 481 minuta kohen e lojes pa pesuar gol.

Goli i fundit ka qene ai i Pandev ne 17 shkurt 2018.

Ja cfare shkruhet ne faqet e Tuttosport sot:

“Zikalterit nuk arrinin ta mbanin per pese ndeshje radhazi porten e paprekur qe ne gushtin e larget te 2005, dicka me shume se 13 vite kane kaluar qe ne ate kohe.”

“Por meqe po flasim per rekorde, dje Interi goditi per here te 19 shtyllen ne Serie A per kete sezon (Perisic goditi traversen). Asnje skuader nuk e ka goditur me shume shtyllen kete sezon se zikalterit.”

“Nderkohe qe Interi thyen rekorde ne fushe, Milani theu nje jashte saj: 4.241.668.85 euro ka fituar klubi kuqezi nga derbi i djeshem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.