Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

269 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Handanovic per InterTV: “I lumtur qe nuk pesuam gol. Sot skuadra nuk i dha hapesira kundershtarit. Tani…”

Handanovic per InterTV: “I lumtur qe nuk pesuam gol. Sot skuadra nuk i dha hapesira kundershtarit. Tani…”
Bujar Berishaj

Per InterTV, flet edhe Samir Handanovic pas suksesit me Cagliarin:

“Zakonisht keto ndeshje jane me te veshtirat sepse te vjen nje gjuajtje dhe peson gol. Sot ka shkuar mire, skuadra nuk ka lejuar kundershtarin te bej asgje. Ishim te mire ne pjesen e dyte duke mbyllur ndeshjen”.

“Nje portier eshte gjithmone i lumtur kur nuk peson. Duhet te ndodh me shpesh. Por duhet te them qe kemi luajtur mire edhe derby, ne Torino kurse ne Bergamo vuan cdo skuader. Nuk eshte nje rinisje, por nje vazhdimesi”.

“Pastaj mjafton pak per te ndryshuar nje rezultat. Ndeshja ime e pare? Ishte nje Samp-Udinese ku De Sanctis u lendua. Nuk pesova gol as aty”.

“Nese duhet te zgjidh nje ndeshje me fanellen e Interit? Do e zgjedh ne fund te karrieres. Tani mendojme per Chievon dhe per nje skuader si ne nuk duhet te kete rendesi nese luajme brenda ose jashte ne transferte”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.