Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

351 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – E ardhmja e Interit: Tundimi, pasardhesi dhe i sigurti…

Sky – E ardhmja e Interit: Tundimi, pasardhesi dhe i sigurti…
Inter Club Staff

E ardhmja e Interit kalon ne tre levizje. Per SkySport24 Matteo Barzaghi ve pikat mbi i per planet e klubit zikalter. 

TUNDIMI – Levizja e pare e merkatos do te jete tundimi per te shitur ose jo Handanovic: Barcelona eshte e gateshme te ofroje 30 milion euro per te, por as Moratti, as Strama e as Ausilio nuk deshirojne qe gjigandi Slloven i portes te largohet. Ai eshte pike kyce e projektit!

PASARDHESI – Sulmi do te rinise nga i riu Icardi. Eshte blere per te zevendesuar Militon ne te ardhmen. Eshte nje talent qe ka te gjitha karakteristikat qe shoqeria zikalter deshiron per projektin e se ardhmes: Eshte i ditelindjes ’94, pothuajse nje moshe me Kovacic qe eshte i datelindjes ’93 dhe i Juan Jesus i cili eshte i klasit ’91. Kane mbetur vetem detajet me Sampdorian, por mund ta konsiderojme nje lojrar te Interit. Nderkohe Princi do te rikthehet per ta ndihmuar ne sulm, por edhe te behet si ai, me pak fjale do te jete pasardhesi i tij.

STRAMA ESHTE SIGURIA – Projekti i Interit po vazhdon me pese blerjet, por ne seline e Interit kane filluar arsyetimet e para per sezonin qe sapo lam pas, per stafin teknik, mjekesor dhe drejtues, por e vetmja siguri ne kete moment eshte Andrea Stramaccioni. Kur Interi fitoi 2-1 me Napolin, Interi kishte 7 lojtare qe tani jane te demtuar: 14 te demtuar jane shume per cilindo ekip. Mendimi i tij per Interin mbetet i njejte, o 4-2-3-1 o 4-3-3. Projekti fillestar shikonte Lavezzin ose Lucas per kete skeme, por me pas doli ne gare edhe PSG dhe nuk mund te behej asgje per te. Gjithsesi, Interi ne kete moment ka nje siguri per sezonin e ardhshem: Ai quhet STRAMA!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.