Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

573 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ICC – Zbulohen kundershtaret e Interit ne vere: ja 3 skuadrat, datat dhe vendet e ndeshjeve

ICC – Zbulohen kundershtaret e Interit ne vere: ja 3 skuadrat, datat dhe vendet e ndeshjeve
Inter Club Staff

Jane vendosur keshtu kundershtaret e Interit ne vere, oraret e ndeshjeve dhe vendodhja.

Sot eshte hedhur shorti per ndeshjet e International Champions Cup, turneu veror ku Interi do te marre pjese ne veren qe vjen.

Kushti qe ka pasur Interi per te marre pjese ka qene qe ndeshjet te luhen ne Europe dhe pasi i eshte siguruar kjo gje, zikalterit kane konfirmuar pjesemarrjen e tyre.

Image result for international champions cup 2018

Nga vazot jane peshkuar tre kundershatare per zikalterit:

Chelsea, Sevilla dhe Atletico Mardid. 

La Beneamata do te luaje ndeshjen e pare ne Suedi, ndeshjen e dyte ne Lecce dhe ndeshjen tjeter ne Madrid me 12 gusht per te luajtur ne miqesore ndaj Il Colchoneros.

Ja data e ndeshjeve dhe vendodhja perkatese:

1 gusht: Inter-Chelsea, 13:00 me oren shqiptare (Ullevi Stadium, Gothenburg – Svezia)

Image result for Inter Chelsea

7 gusht: Inter-Siviglia, 13:00me oren shqiptare (Stadio Via del Mare, Lecce)

Image result for Inter Sevilla

12 gusht: Atletico Madrid-Inter, 14:00me oren shqiptare (Wanda Metropolitano, Madrid)

Image result for atletico madrid Inter

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags