Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

346 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Cagliari eshte kthyer ne nje ‘mace te zeze’. Zikalterit nuk fitojne prej 7 vitesh ne Meazza: ja statistikat!

Inter, Cagliari eshte kthyer ne nje ‘mace te zeze’. Zikalterit nuk fitojne prej 7 vitesh ne Meazza: ja statistikat!
Inter Club Staff

Nese kujtohet Cagliari, Interi nuk eshte se ka shume kujtime te mira per sa i perket ndeshjeve ne Meazza.

Mbase menjehere ne mendjen e tifozeve zikalter vjen Cagliari i Zdenek Zeman i cili fitoi me rezultatin e thelle 1-4 ne San Siro nje ndeshje qe askush nuk do e kishte menduar se do te perfundonte ashtu.

Nese ne ndeshjet e fundit ne transferte ne Cagliari Interi ka dale gjithmone me nje fitore, ne shtepine zikalter Cagliari nuk ka dale asnje here pa pike.

Ata ja kane bere Interit fitoren ne shtepi nje tabu: Zikalterit nuk fitojne ndaj Cagliarit ne San Siro qe prej nentorit 2011, dhe ne kater ndeshjet e fundit dy here ka perfunduar ndeshja ne barazim dhe dy here Interi ka humbur.

Nga 37 ndeshje Interi ka fituar 21 te tilla kunder 7 te Cagliarit.

Nente ndeshje kane perfunduar ne barazim.

Image result for coutinho inter cagliari

Nderkohe Inteir ka shenuar gjithmone ne 19 ndeshjet e fundit ndaj Cagliarit ne ndeshjet ne shtepi ne Serie A: 40 gola ne total dhe nje mesatare prej 2.1 golash per ndeshje.

Ju kujtohet goli i Coutinhos ne ndeshjen e fundit te luajtur ne Meazza ndaj Cagliarit e cila ka perfunduar me fitoren e zikalterve?

Mund ta shikoni ketu:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.